Serial dokumentalny „McMiliony” zadebiutuje 4 lutego na HBO GO

Zobacz zwiastun serialu dokumentalnego HBO o loterii Monopoly organizowanej przez McDonald’s i związanym z nią nieprawdopodobnym przekręcie na 24 miliony USD.

Serial dokumentalny McMiliony (McMillions) HBO GO

Czasami prawda jest dziwniejsza niż fikcja, a w przypadku masowego oszustwa związanego z niesławną loterią Monopoly sieci McDonald’s, tak właśnie jest. W rzeczywistości same szczegóły są tak dziwaczne, że nawet nie można byłoby tego wymyślić. Jeśli nie słyszałeś o tym niezwykłym przekręcie, to na HBO zobaczysz, niczym w serialu kryminalnym, serial dokumentalny McMiliony (tyt. oryg. McMillions) opisujący jedno z największych oszustw finansowych w historii.

Seria składa się z 6 odcinków i przybliża historię kradzieży 24 mln dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć restauracji McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Kto stał za największą kradzieżą związaną z grami losowymi? Jak agenci FBI polowali na oszusta?

To trzeba zobaczyć, jak policjant, który przez lata czuwał nad prawidłowością loterii wyprowadzał z niej pieniądze. 

Zobacz także:

Australijski McDonald’s użył sobie iPhone’a 8 w reklamie aplikacji

Serial McMilliony wyreżyserowana został przez Jamesa Lee Hernandeza i Briana Lazarte, zagłębia się w szczegóły skomplikowanej zbrodni, która rozpoczęła się w 1990 roku i ostatecznie została odkryta wiele lat później. Gra Monopoly McDonalds była coroczną promocją prowadzoną przez największą na świecie sieć fast foodów, w której klienci otrzymywali kupony dające możliwość wygrania nagród w wysokości do 1 miliona dolarów lub nowego samochodu.

Tyle, że większość zwycięzców zdobyła jedynie niewiele więcej niż dodatkowe jedzenie w McDonaldzie, więcej frytek lub bezpłatny napój bezalkoholowy (i mnóstwo niezdrowych kalorii). A jak pokazuje poniższy zwiastun – wszystko dlatego, że był to jeden wielki przekręt!

 

Charakter tego z pozoru niewinnego przypadku, który ostatecznie wpłynął na życie wielu milionów ludzi, i reputacji samego McDonalda może początkowo nie wydawać się zbyt zniewalający, ale ten serial wciągnie Cię i przybliży jak łatwo tego typu przestępstwa można było dokonać i ukrywać przez wiele lat!

Plakat promujący serial:

Plakat promujący serial McMillions (McMiliony) HBO (3 lutego 2020 r.) Plakat promujący serial McMillions

Polska premiera serialu dokumentalnego McMiliony w HBO GO 4 lutego, a w HBO 6 lutego.

Może Cię zainteresowac także:

„Niebezpieczne produkty”, których używamy – nowy serial Netflixa

źródło: HBO, Critical Hit