Disney+ w kolejnych krajach w Europie 24 marca… ale nie w Polsce

Serwis streamingowy Disney+ zostanie uruchomiony tydzień wcześniej, wtorek 24 marca 2020 roku, w wybranych krajach Europy – Polski nie ma na liście.

Disney+ (logo serwisu streamingowego Disneya)

Dostęp do uruchomionego pod koniec 2019 roku serwisu Disney + będzie dostępny w Wielkiej Brytanii i na innych rynkach w Europie Zachodniej od 24 marca, tydzień wcześniej niż pierwotnie ogłoszono premierę na 31 marca 2020 roku. Ceny zostały również oficjalnie potwierdzone i wynoszą 5,99 GBP (6,99 EUR) miesięcznie lub 59,99 GBP (69,99 EUR) rocznie.

Na początek dostęp do usłuigi w Europie będzie obejmował: Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Niemcy, Włochy, Hiszpanię, Austrię i Szwajcarię.

Wiadomość oznacza, że ​​24 marca po raz pierwszy większość Europy będzie mogła legalnie oglądać oryginalne treści, które zadebiutowały w serwisie streamingowym Disneya po oficjalnej premierze w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Holandii w zeszłym roku.

Tytuły obejmują przebojowy serial telewizyjny Star Wars The Mandalorian, a także High School Musical: The Musical: The Series, Lady and the Tramp oraz The World According to Jeff Goldblum.

Baby Yoda (Mandalorian)
„Baby Yoda” z Mandaloriana był jednym z największych hitów serwisu. (fot. Disney)

Ceny usługi w Wielkiej Brytanii są takie same, jak w przypadku standardowej subskrypcji Netflixa, jednak Disney+ jest oferowany tylko w jednym wariancie, bez żadnych dodatkowych funkcji, które są ukryte za droższymi planami subskrypcji. Usługa Disneya została uruchomiona z prawie 500 filmami i 7500 odcinków seriali telewizyjnychwyprodukowanych przez Disney, Pixar, Marvel, Star Wars lub National Geographic.

W kolejnej turze, pod koniec lata 2020 roku, Disney udostępni swoją usługę VOD w Belgii, krajach skandynawskich i Portugalii. Niestety wciąż nie wiemy, kiedy trafi do Polski…

Może Cię zainteresować także:

Najczęściej piracone seriale w 2019 roku

źródło: informacja prasowa – Disney+ Moves up EMEA Launch Date