Orange wyłącza bramkę SMS do wysyłania wiadomości z internetu

Od 1 lutego 2020 roku usługa SMS/MMS z internetu, utrzymywana przez sieć komórkową Orange, zostanie wyłączona.

Bramka SMS/MMS zostanie wyłączona 1 lutego 2020 r.

W świecie, w którym wysyłamy więcej wiadomości przez komunikatory mobilne niż SMS-y, takie usługi jak bramka SMS odchodzą do lamusa!

Usługa SMS/MMS z Internetu zapewnia (jeszcze tylko przez kilka dni) możliwość nieodpłatnego wysyłania z bramki serwisu internetowego krótkich wiadomości tekstowych SMS oraz multimedialnych wiadomości MMS z dołączoną do nich informacją o usługach Orange Polska, zaś odbiorcy będącemu abonentem usług komórkowych Orange Polska zapewniająca możliwość nieodpłatnego odbierania tych wiadomości wraz z dołączoną do nich informacją o usługach Orange Polska.

Jednak od 1 lutego br. bramka SMS/MMS zostanie wyłączona, a użytkownicy bramek dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów.

Każdy kto jeszcze korzystał z tego serwisu powinien do 31 stycznia 2020 skopiować treści wybranych wiadomości, które chce zachować. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji „usuń wiadomość”.

Szybkie podsumowanie 2019 roku w Orange Polska

W celu odbierania wiadomości SMS lub MMS wysłanych przy wykorzystaniu usługi przez abonenta konieczna była aktywacja. Odbiorca, który chciał aktywować usługę i otrzymywać wiadomości SMS i MMS z bramki serwisu internetowego wraz z informacją o usługach Orange Polska, powinien wysłać ze swojego telefonu komórkowego w sieci Orange wiadomość SMS o treści „TAK” lub „INTERNET” na odpowiedni numer podany w regulaminie.

Jeśli jeszcze chcesz skorzystać z tego serwisu, przyznam szczerze, że nie byłem świadomy, że on jeszcze istnieje! Może to zrobić do końca tego miesiąca. Poniżej zamieszczam screeny z tych usług, dla potomnych!

Bramka SMS - zrzut ekranu
Bramka SMS Orange
Zrzut ekranu Bramki MMS Orange
Bramka MMS Orange

źródło: Orange Polska