„Maze Machina” – maszyna do rozruszania szarych komórek

Faktem jest, że Tinytouchtales nigdy nie wydał złej gry mobilnej, a „Maze Machina” podobnie jak poprzednie tytuły tego studia wykorzystuje kilka znanych koncepcji i łączy je w bardzo strategiczną formę, w którą można grać bez końca.

Gra mobilna „Maze Machina”

W przypadku Maze Machina grasz jako mysz, próbując uciec na ciągle zmieniającej się planszy, używając losowego zestawu umiejętności, które otrzymałeś w danym momencie.

Grasz na tablicy 4×4 – na jednym kwadracie znajduje się klucz, którego potrzebujesz do wyjścia. Na planszy znajdują się wrogowie, a kiedy się poruszysz, wszyscy poruszają się jednocześnie w tym samym kierunku, podobnie jak przesuwasz płytki w grze Trójki! Reszta płytek planszy zawiera jedną z 20 różnych broni lub umiejętności.

W grze znajdziesz więcej umiejętności i zasad, niż można w tej chwili opisać, ale to, co jest świetne w Maze Machina, to to, że kiedy zaczynasz grę, grasz na planszy, na której za każdym razem pojawia się nowy przedmiot lub umiejętność. Kiedy będziesz mieć okazję z nich dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Nie bez przyczyny, samouczek dostępny jest na pierwszych 20 poziomach, zanim zaczniesz grać w „prawdziwą” grę, ale jest to świetny sposób na poznanie tajników gry i wielu niuansów gry taktycznej.

Może Cię zainteresować:

Co poleca mistrz niezależnych, mobilnych gier karcianych?

Jedną z moich ulubionych rzeczy w tradycyjnych roguelike’ach jest to, w jaki sposób zmuszają cię do jak najlepszego wykorzystania losowego asortymentu, które napotkasz i zbierzesz podczas każdej rundy.

Tinytouchtales (Arnold Rauers) wykorzystuje ten aspekt, czego świetnym efektem są wszystkie gry studia, a zwłaszcza Maze Machina. Prawie zawsze istnieje wyjście z danej sytuacji, ale wszystko zależy od tego, jak dojdziesz do tego rozwiązania, i prawie nigdy nie jest to oczywista ani najprostsza ścieżka. Często potrzebne jest nieszablonowe myślenie, aby jak najlepiej rozwiązać każdą zagadkę logiczną.

To, że plansza jest raczej niewielka, a gry trwają zwykle po kilka minut, sprawia, że ​​Maze Machina jest idealną grą na krótką przerwę lub przez dłuższy czas. Wyłaniająca się rozgrywka i niemal nieograniczone możliwości oznaczają, że będzie to gra, którą nie zmęczysz się za szybko i prawdopodobnie stanie się ona stałym tytułem na Twoim smartfonie, podobnie jak inne tytuły Tinytouchtales.

Zobacz także fragment rozgrywki:

Gra dostępna jest do pobrania w sklepach App Store (w cenie 8,99 zł) i Google Play (za darmo):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: TouchArcade