CANAL+ wyemituje 92. galę wręczenia Oscarów® w nocy z 9 na 10 lutego

W 2020 roku polski film Jana Komasy pt. „Boże ciało” walczy o Oscara® – transmisję z gali wręczenia nagród będzie można oglądać na żywo w paśmie odkodowanym na CANAL+.

Transmisja Oscarów 2020 w Canal+

CANAL+ wyemituje 92. galę wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® jako jedyna telewizja w Polsce. Transmisja na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie filmu będzie miała miejsce w nocy z 9 na 10 lutego 2020 roku. Wśród nominowanych w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” znalazło się „Boże ciało” Jana Komasy, koprodukcja CANAL+.

Oscary® zostaną wyemitowane w paśmie odkodowanym dla wszystkich abonentów platformy CANAL+ oraz abonentów wybranych sieci kablowych.

W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina będą mogli oglądać na żywo 92. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek 9 lutego w godzinach 00:30 – 2:00 będzie emitowana transmisja z czerwonego dywanu.

O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się gala oscarowa. Planowany koniec transmisji to 5:00 rano. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30, CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe CANAL+ poprowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca „Aktualności filmowe” w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący „Kino mówi” w Ale Kino+).

Kategoria „Nagrodzone Oscarem” w serwisie Netflix

Jednym z faworytów do statuetki za najlepszy film międzynarodowy jest koprodukcja CANAL+, „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy. Film od momentu premiery na festiwalu w Wenecji zdobył do tej pory już kilkadziesiąt nagród na wielu imprezach filmowych na całym świecie.

źródło: informacja prasowa