Microsoft Edge oparty na Chromium dostępny do pobrania!

Przeglądarka internetowa Microsoft Edge oparta na przeglądarce Google Chrome jest dostępna do pobrania na urządzenia z systemami Windows i macOS.

Microsoft Edge oparty na silniku Chromium

Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge opartej na przeglądarce Google Chrome została udostępniona dzisiaj i działa zarówno na komputerach z Windowsem jak i macOS. Jedną z najważniejszych zalet tej przeglądarki jest obsługa rozszerzeń dla Chrome’a.

Przeglądarka internetowa Edge po raz pierwszy zadebiutował w systemie Windows 10 kilka lat temu, ale nie cieszyła się dużą popularnością. Według Statcounter ma 2,1% udziału w rynku przeglądarek w Polsce, w porównaniu do Firefoxa 9,51%, Opery 4,93%, Safari z 3,78% i lidera w naszym kraju Chrome’em z 73,61%.

Microsoft Edge dla komputerów z macOS to w zasadzie Chrome. Odpowiedzią Microsoftu jest podłączenie Edge’a do silnika przeglądarki Chrome – Chromium. Przyjęto projekt open source Chromium podczas opracowywania nowego Microsoft Edge, aby zapewnić lepszą kompatybilność sieci i mniejsze rozdrobnienie dla wszystkich programistów.

Może Cię zainteresować:

Udział przeglądarek internetowych w Polsce i na świecie (wrzesień 2019)

Nowe logo przeglądarki Edge nie przypomina już IE

Ta zmiana oznacza, że ​​twórcy stron internetowych nie muszą się martwić, że ich strony internetowe wyglądają źle i działają niepoprawnie na Edge’u – jeśli działają na Chromie, będą działać na Edge’u.

Użytkownicy systemu Windows, którzy właśnie używają jej jako domyślną przeglądarkę, zyskują teraz lepszą wersję. Użytkownicy systemu macOS pracujący w dużych organizacjach, których systemy działają na Edge’u również będą mieli również dostęp do dużo lepszej przeglądarki.

Przeglądarka Edge oparta o silnik Chromium

Nowa wersja Microsoft Edge dla macOS oraz Windows, oparta na silniku Chromium, jest już dostępna do pobrania.

Mówiąc wprost, nie jest to pierwsza wersja Edge’a dla komputerów Mac – była dostępna od lat. Jednak dzisiaj, po raz pierwszy Microsoft oparł swój program na opensource’owym silniku internetowym Google’a.

Sprawdź też:

Nowe logo przeglądarki Edge nie przypomina już IE

źródło: Microsoft