Zobacz zwiastun miniserialu „Mrs. America” od FX i hulu

W opartym na faktach miniserialu „Mrs. America” Kate Blanchett gra antyfeministyczną konserwatystkę Phyllis Schlafly – zobacz pierwszą zapowiedź!

Serial Mrs. America (FX, hulu, 2020)

Miniserial Mrs. America opowiada prawdziwą historię ruchu feministycznego w Stanach Zjednoczonych, który w latach siedemdziesiątych walczył o ratyfikację równych praw kobiet.

W obsadzie serialu znalazły się wspaniałe i charyzmatyczne aktorki – obok Kate Blachett wystąpiły także Rose Byrne jako Gloria Steinem, Margo Martindale, Elizabeth Banks, Uzo Aduba, Tracy Ullman. Sarah Paulson, John Slattery, James Marsden, Jeanne Tripplehorn, i Melanie Lynskey.

Mrs. America to historia  ruchu na rzecz ratyfikacji poprawki o równych prawach (ERA) i nieoczekiwanym sprzeciwie prowadzonym przez Phyllis Schlafly, zwaną „ukochaną milczącej większości”. Serial pokazuje oczami kobiet tej epoki, w jaki sposób jedna z najtrudniejszych wojen kulturowych lat 70. przyczyniła się do powstania większości moralnej i na zawsze zmieniły krajobraz polityczny.

Ubrana w konserwatywny kardigan i spódniczkę w odpowiedniej długości Blanchett otwiera zwiastun odważnym i pewnym głosem: Nie jestem przeciwko kobietom. Nie jestem przeciwko kobietom pracującym poza domem. Ale jestem przeciwna ruchowi wyzwolenia kobiet.

TOP 10 seriali 2019 roku, które warto obejrzeć [ranking]

Hulu i FX zebrały zespół reżyserski, aby dopasować się do obsady, z epizodami wyreżyserowanymi przez reżyserów „Captain Marvel” Annę Boden i Ryana Flecka, a także Ammę Asante („Belle”, „Wielka Brytania”). Mrs. America został stworzony i napisany przez Dahvi Wallera, który tworzył między innymi Desperate Housewives, a także epizody w Mad Men  i Halt and Catch Fire.

Serial Mrs. America zadebiutuje 15 kwietnia 2020 roku wyłącznie na FX i Hulu. W Polsce najprawdopodobniej może pojawić się w serwisie HBO GO, ale nie mamy na ten temat żadnych potwierdzonych informacji. Aby zobaczyć przedsmak tej ciekawej historii, obejrzyj poniższy zwiastun:

źródło: Indie Wire