Interaktywna mapa Kontynentu z serialu „Wiedźmin”

Sprawdź interaktywną oś czasu od Netfliksa, po której możesz przejść przez najważniejsze wydarzenia na mapie świata „Wiedźmina”.

Mapa Kontynentu – Wiedźmin (Netflix)

Netflix opublikował w tym tygodniu statyczną oś czasu przedstawiającą chronoligicznie kolejność poszczególnych wydarzeń z książki i samego serialu. Kolejnym pomocnym narzędziem, które pozwoli połapać się w chronologii oraz topografii wydarzeń serialu Wiedźmin (tyt. oryg. The Witcher) od Netflixa, jest oficjalna strona internetowa z interaktywną osią czasu oraz mapą.

Strona z interaktywną mapą Kontynentu i przydatnymi opisami oraz wyjaśnieniami znajduje się pod adresami internetowymi witchernetflix.com oraz wiedzminnetflix.com. Materiały będą przydatne nie tylko dla osób, które nie czytały opowiadań, ale także dla wszystkich fanów, którzy chieliby usystematyzować swoją wiedzę na temat świata Wiedźmina.

W centralnej części strony wyświetlana jest stylizowana na starą mapę topografia Kontynentu z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami ze świata Wiedźmina. W dolnej części ekranu znajdują się 4 osie czasu powiązane z samym światem (szara) oraz życiem Geralta (pomarańczowa), Yennefer (fioletowa) oraz Ciri (zielona).

Na grafice zaznaczono wydarzenia od Koniunkcji Sfer (przed 500 rokiem) aż do 1264 roku, kiedy to w 8. odcinku przeznaczenie wygrywa. Każde wyszczególnione kropką wydarzenie na osi czasu posiada skrócony opis oraz informację, w którym odcinku serialu Netfliksa ono występuje i z którymi postaciami jest powiazane.

Narodziny Geralta zaznaczone na mapie Kontynentu (wraz z opisem)
Narodziny Geralta zaznaczone na mapie Kontynentu (wraz z opisem)

Po kliknięciu w skrócony opis, po lewej stronie rozwija się więcej informacji wraz z opisami miejsc, postaci, stworzeń, potworów czy istot, których nazwy są doskonale znane miłośnikom opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Mapę najlepiej przeglądać urządzeniu z większym ekranem, na przykład na komputerze lub tablecie.

Unikaj bagien, chyba że lubisz, gdy jakaś bestia łaskocze Cię licznymi odnóżami

O każdym wątku możesz porozmawiać z innymi fanami na Reddit, klikając na przycisk Dyskutuj na Reddit. Dodatkowo każde wydarzenie zawiera linki do powiązanych tematów oraz możliwość podzielenia się danym wydarzeniem w mediach społecznościowych.

Jeżeli chcesz znaleźć konkretne zagadnienie w każdej chwili możesz skorzystać z wyszukiwarki, do której masz dostęp z każdej strony Mapy Kontynentu.

Przeczytaj także:

„Wiedźmin” Netfliksa to mroczna, zabawna i wierna adaptacja serii fantasy

źródło: Netflix Polska