Rusza Google Play Indie Games Festival 2020 dla twórców gier

Tegoroczny europejski finał Google Play Indie Games Festival 2020 dla twórców gier mobilnych po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie!

Google Play Indie Games Festival 2020

Ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Indie Games Festival – corocznego konkursu organizowanego przez Google Play dla niezależnych twórców gier. Każdy, kto chce zaprezentować swoje aplikacje szerszej publiczności może zgłosić swój udział.

Tegoroczna edycja będzie dla Polaków szczególna, ponieważ jej finał w kwietniu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie a wydarzenie będzie otwarte nie tylko dla twórców, ale także wszystkich fanów i graczy. Będzie to nie lada okazja, aby zapoznać się ze zgłoszonymi tytułami oraz spotkać ich deweloperów, a także zagłosować na najlepsze gry i tym samym stać się jurorem konkursu.

Czym jest Google Play Indie Games Festival? Tegoroczna edycja to trzy konkursy skierowane dla niezależnych twórców gier z Japonii, Korei Południowej oraz Europy. 20 najlepszych uczestników z każdego z tych trzech regionów zaprezentuje swoje aplikacje podczas finałów w Tokio, Seulu i w Warszawie. W ich trakcie uczestnicy, eksperci oraz zespół Google Play wytypują 10 gier, z których jury wybierze następnie trójkę zwycięzców.

Nagrody, które otrzymają finaliści konkursu, pomogą niezależnym twórcom zaprezentować swoje aplikacje szerokiemu gronu potencjalnych graczy. Zwycięzcy będą mogli skorzystać z kampanii marketingowych o znacznej wartości, promocji swojej aplikacji w ramach Google Play i za pośrednictwem innych kanałów. Nagrodzeni otrzymają także najnowszy sprzęt, który pomoże im w rozwoju swoich produktów.

Sprawdź także:

Google ogłosiło finalistów Indie Games Contest 2017

Dzięki Google Play Indie Games Festival chcemy wyłonić autorów najciekawszych niezależnych gier i pomóc im osiągnąć sukces. To wydarzenie gamingowe co roku staje się wielkim świętem pasji, kreatywności i innowacji, bo takie wartości wnoszą, gry indie do Google Play. W poprzednich edycjach konkursu wśród 20 finalistów z Europy zawsze znajdowały się studia deweloperskie z Polski. W 2019 roku aż 4 polskie gry zostały zaprezentowane podczas finału.

Spróbujcie swoich sił i wejdźcie do gry! Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 2 marca 2020 r. Finał odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Warszawie, bezpłatna rezerwacja na wydarzenie dostępna jest tutaj.

Poszukujecie inspiracji? Sprawdźcie, kto zwyciężył w europejskiej edycji konkursu w 2019 roku.