„Wisting”na podstawie prozy Horsta od 8 stycznia na Ale kino+

Serial kryminalny „Wisting” o norweskim detektywie Williamie Wistingu i jego córce Line – dociekliwej dziennikarce – już od środy 8 stycznia 2020 roku na Ale kino+.

Serial „Wisting” na podstawie opowiadań Jørna Liera Horsta
Serial „Wisting” na podstawie opowiadań Jørna Liera Horsta

Polscy widzowie mogą już oglądać pierwszy serial nakręcony na podstawie wyśmienitych opowiadań kryminalnych Jørna Liera Horsta o norweskim detektywie Wistingu i jego córce Line, którzy tropią przestępców w nadmorskim Larviku.

Serial kryminalny zatytułowany „Wisting” zadebiutował w 2019 roku, ale dopiero od 8 stycznia można go oglądać w Polsce, na kanale Ale kino+ lub w internecie (streaming online VOD) na platformie nc+ go.

Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować. Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, a detektywowi zostaje przydzielona sprawa tajemniczych zwłok znalezionych na choinkowej farmie. Okazuje się, że morderstwo jest powiązane z niebezpiecznym, amerykańskim seryjnym mordercą, który ukrywa się w norweskim Larviku. Dociekliwa dziennikarka, która jest córką detektywa, trafia na trop zabójcy…

Pierwszy sezon serialu składa się z 10 odcinków i oparty jest na dwóch bestsellerowych opowiadaniach Jørna Liera Horsta: odcinki od 1 do 5 na podstawie opowiadania Jaskiniowiec (tytuł oryg. Hulemannen, ang. Caveman) a odcinki od 6 do 10 na podstawie Psy gończe (tytuł oryg. Jakthundene, ang. The Hunting Dogs)

Przypadki z obu książek są znane fanom, ale twórcy przygotowali również nową historię, której nie znajdziemy w żadnej z powieści i dotyczy seryjnego mordercy, który ukrywa się w Larviku.

Premierowe odcinki serialu zawsze w środy ok. godziny 20:00 od 8 stycznia 2020 roku, a powtórki w poniedziałki o ok. 22:00 na Ale kino+. Po premierze odcinki udostępniane są w serwisie nc+ go dla abonentów platformy Canal+.

Kadr z serialu „Wisting”
Kadr z serialu „Wisting”
Serial „Wisting” na Ale kino+
fot. Ale kino+

źródło: Ale kino+ (1) nc+ go (2)