Uber dodaje bilety komunikacji miejskiej do aplikacji w Las Vegas

Las Vegas, to już drugie miasto, w którym użytkownicy mogą kupować bilety komunikacji miejskiej i przez aplikację mobilną Uber.

Bilety komunikacji miejskiej w aplikacji Uber

Użytkownicy Ubera w Las Vegas wkrótce będą mogli kupować bilety transportu publicznego za pośrednictwem aplikacji mobilnej przewoźnika. Ta zmiana sprawia, że ​​Las Vegas jest drugim miastem, w którym użytkownicy Ubera mogą kupować bilety tranzytowe bezpośrednio w aplikacji.

Gdy użytkownicy wprowadzą miejsce docelowe, zobaczą kartę „tranzyt”, która będzie zawierać informacje o opcjach transportu publicznego w czasie rzeczywistym. W zakładce „bilet tranzytowy” będą mogli zakupić i aktywować szereg regionalnych biletów transportowych (RTC) biletów południowej Nevady – w tym biletów Strip i All Access, biletów godzinowych i miesięcznych.

Uber wprowadzi tę funkcję w ciągu najbliższych kilku tygodni i twierdzi, że postanowił ogłosić zmianę podczas CES 2020, aby podkreślić rolę, jaką odegra transport publiczny w przyszłości firmy.

– Pracując razem, aby Uber stał się częścią ekosystemu transportu publicznego, możemy uczynić miasta bardziej dostępnymi i pracować nad tym, aby posiadanie indywidualnego samochodu stało się przeszłością – powiedział David Reich, szef tranzytu w Uber.

Czym jest i jak skorzystać z Uber Star?

Od zeszłego roku użytkownicy aplikacji Uber w Denver mają dostępna opcję zakupu bilety środkami transportu publicznego. Od tego czasu kilka miast otrzymało informacje o możliwości integracji z usługą, ale nie skorzystało z tej opcji.

źródło: Engadget via The Verge