Poczta w Wielkiej Brytanii wydaje znaczki z wizerunkami klasycznych gier wideo

Wielka Brytania uhonorowała takie gry wideo jak „Tomb Raider”, „Worms” i inne klasyki retro wydając specjalne znaczki pocztowe w Royal Mail.

Znaczki pocztowe z rami wideo (Royal Mail UK)
Znaczki pocztowe z rami wideo (Royal Mail UK)

Dziedzictwo gier wideo w Wielkiej Brytanii zostało uhonorowane nowym zestawem pamiątkowych znaczków pocztowych od Royal Mail. Kolekcja, która kosztuje 14,25 GBP (ok. 71 zł), zawiera kultowe projekty takich tytułów jak Wipeout, Lemmings, Micro Machines, Worms i oczywiście Tomb Raider.

Zestaw został zaprojektowany w celu zaprezentowania ważneg udziału twórców gier w Wielkiej Brytanii w latach 80. i 90., którzy tworząc gry mieli duży wpływ na globalny przemysł gier – każda z przedstawionych gier ma swoją własną historię.

Na przykład Elite była pierwszą prawdziwą grą 3D, a Populous była pierwszą grą budującą cywilizację i jedną z najpopularniejszych gier komputerowych, jakie kiedykolwiek wydano.

Zobacz także:

Wiedźmin na znaczku pocztowym – znak czasu

Tymczasem Tomb Raider został uhonorowany w kolekcji mini-zestawem czterech oddzielnych znaczków, przedstawiających ewolucję grafiki gry od spiczastych kucyków do zgrabnej rozdzielczości 4K. Jak wyjaśnił Philip Parker z Royal Mai w wywiadzie dla Wireframe Wielka Brytania jest liderem branży gier wideo od dziesięcioleci, zauważając, że w latach 80. i 90. młodzi projektanci zmagali się z kodowaniem na nowych mikrokomputerach i ustalili trendy dla przemysłu z kultowymi grami.

Znaczki pocztowe z grą Tomb Rider (Royal Mail UK)

Kolekcja znaczków będzie dostępna 21 stycznia 2020 roku, już teraz można ją zamówić w przedsprzedaży na stronie internetowej Royal Mail.

źródło: Engadget, Wireframe, Royal Mail