NVIDIA i ASUS przedstawiają monitor G-Sync 360 Hz 1080p: ROG Swift 360

Pierwszy na świecie najszybszy wyświetlacz G-Sync 360 Hz (ASUS ROG Swift 360) specjalnie dostosowany do e-sportu będzie dostępny jeszcze w tym roku!

NVIDIA G-Sync 360 Hz (ASUS ROG Swift 360)

NVIDIA zaprezentowała dziś ASUS ROG Swift 360 – monitor o częstotliwości odświeżania 360 Hz, dzięki czemu jest „najszybszym na świecie ekranem e-sportowym”. Swift 360 został zaprojektowany specjalnie z myślą o profesjonalnych grach i szkoleniach – to 24,5-calowy monitor 1080p z procesorem G-Sync, który ma na celu wyeliminowanie „smużenie” ekranu.

Częstotliwość odświeżania 360 Hz oznacza, że ​​ramki gier są wyświetlane co 2,8 milisekundy. Wszystko to dzieje się pod maską, Swift 360 obsługuje płynniejsze animacje, mniejsze opóźnienia i mniej rozmazań niż jego poprzednicy, które mają tendencję do ograniczania częstotliwości między 120 Hz a 240 Hz.

Technologia G-Sync firmy Nvidia zadebiutowała w 2013 roku, a jej działanie polega na wprowadzeniu zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), która synchronizuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza (pod warunkiem, że ma on certyfikat G-Sync) z liczbą klatek na sekundę GPU, aby uzyskać zoptymalizowaną wydajność.

Zobacz także: Znalezione kręgi w zbożu to NVIDIA Tegra K1

Od czasu swojego debiutu Nvidia koncentruje się na optymalizacji G-Sync i jego funkcji do użytku przez graczy e-sportowych i profesjonalistów, aby zapewnić najlepszy możliwy czas reakcji w gatunkach takich jak strzelanki, w których liczy się każda milisekunda, jeśli chodzi o celowanie i faktyczne trafienie w cel.

Swift 360 to pierwszy monitor z technologią NVIDIA G-Sync 360 Hz, ale na pewno nie będzie ostatni. Będzie dostępny pod koniec tego roku, a ceny zostaną ogłoszone dopiero gdy pojawi się w sprzedaży.

Można jednak założyć, że będzie to więcej niż cena za przeciętny monitor do gier, biorąc pod uwagę jego zaawansowane funkcje wydajności i rynek docelowy e-sportu.

ASUS ROG Swift 360

źródło: NVIDIA – NVIDIA Announces New G-SYNC Esports Displays at CES 2020, with Breakthrough 360Hz Design