Webowa aplikacja Zielone Pogotowie dostępna na Androida i iOS-a

Serwis ogrodniczy Zielone Pogotowie uruchomił kolejny kanał komunikacji dla swojej społeczności – przeglądarkową aplikację mobilną na urządzenia z systemami iOS i Android.

Webowa aplikacja mobilna Zielone Pogotowie

Nowa aplikacja webowa Zielonego Pogotowia dostępna jest pod adresem zielonepogotowie.app – aby korzystać z aplikacji, należy otworzyć tę stronę w przeglądarce internetowej na smartfonie lub tablecie z systemami Android, iOS lub iPadOS.

Podobnie jak serwis, aplikacja przeznaczona jest dla działkowców i ogrodników, którzy chcą uporządkować swoją pracę, aby mieć pewność, że wszystko robią prawidłowo i w odpowiednim czasie.

Autorzy zaczynali od YouTube’a, potem bloga, i profili w serwisach społecznościowych Facebook, Instagram i Pinterest. Każdy może wybrać swoje ulubione narzędzie do kontaktu z fachowcami od ogrodu! Dla tych, którzy chcą wiedzieć, chcą się uczyć i sprawdzać swoją wiedzę, ale jednocześnie działać i dzielić się swoją wiedzą stworzono webową aplikację, która jest prosta i bardzo intuicyjne, a przy tym nie wymaga pobierania dodatkowego oprogramowania.

Choć aplikacja nie wyświetla się na wszystkich urządzeniach prawidłowo (szczególnie na  iPhone’ach X i nowszych oraz iPadach z systemem iPadOS), to można z niej korzystać, jednak kolorowe zakładki (opisane poniżej), które są kluczowym elementem nawigacji są ucięte w dolnej części ekranu.

Może Cię zainteresować także:

Aplikacja „Seek by iNaturalist” korzysta z AI do poznawania przyrody!

Jak uruchomić  aplikację Zielonego Pogotowia na smartfonie lub tablecie?

Wystarczyć wpisać w wyszukiwarce zielonepogotowie.app, dodać link do ekranu głównego na telefonie bądź tablecie, zalogować się, aby mieć dostęp do wszystkich filmów ułożonych dokładnie w takiej kolejności, jakiej wymaga tego pora roku.

Można dodać aplikację do ekranu głównego wybierając opcję z menu ⋮ w przeglądarce Chrome na Androidzie lub wybierając funkcję udostępniania w Safari na iPhonie lub iPadzie (iOS/iPadOS).

Dodawanie aplikacji Zielone Pogotowie do ekranu głównego
Dodawanie aplikacji Zielone Pogotowie do ekranu głównego

Autorzy aplikacji nagrywają filmy i piszą o roślinach, aby wyjaśniać:

 • jeśli mówią, kiedy ciąć, to tłumaczą też, dlaczego trzeba to robić,
 • gdy mowa o nawożeniu, to zwracają uwagę na rodzaje nawozów,
 • choć środki ochrony roślin traktują jako ostateczność, pokazują jak ich używać, aby nie szkodzić owadom,

Za każdą radą i wskazówką stoi wyjaśnienie, bo chcą pomagać, a nie pouczać.

Dla kogo jest ta aplikacja?

Dla tych, którzy mają działkę lub ogród przy domu i chcą:

 • uporządkować swoją pracę,
 • spróbować nowych rozwiązań, na przykład, samej lub samemu zacząć rozmnażać rośliny,
 • sprawdzić, czy wszystko robią dobrze,
 • dowiedzieć się więcej,
 • ale również dla tych, którzy chcą wyrazić swoją opinię i podzielić się swoimi rozwiązaniami.

Aplikacja Zielone Pogotowie to planer, kalendarz i poradnik w jednym. Najważniejsza w tej aplikacji jest żółta zakładka Mój Ogród. To do niej dodasz filmy i teksty z zielonej i czerwonej zakładki, w których autorzy opublikowali filmy i teksty dotyczące prac w ogrodzie, chorób roślin i szkodników. Jeśli zaznaczysz tag Mój Ogród, będziesz otrzymywać powiadomienie o zbliżającym się czasie wykonania danych prac.

Mobilna aplikacja webowa Zielone Pogotowie

Zakładki dostępne w aplikacji

 • Mój Ogród (żółta zakładka): można stworzyć swój kalendarz prac w ogrodzie – zadaniem aplikacji będzie wysyłanie powiadomień o zbliżającym się terminie.
 • Pielęgnacja (zielona zakładka): są treści dotyczące nawożenia, rozmnażania, cięcia, sadzenia…
 • dr Kwiatek (czerwona zakładka):  o chorobach, szkodnikach i wszystkich nieprzyjemnych problemach, z którymi jednak trzeba się uporać.
 • Zielone Inspiracje – ta przestrzeń należy do użytkowników, mogą tam tworzyć swoje posty. Co ważne, mogą i powinni dodawać tam również tagi – dzięki nim wyszukiwanie stanie się dużo łatwiejsze.
Zrzuty ekranu z aplikacji Zielone Pogotowie
Zrzuty ekranu z aplikacji Zielone Pogotowie

Celem tej aplikacji jest dostosowanie treści do pory roku. Otwierając aplikację, wybierając zieloną bądź czerwoną zakładkę trafiasz na najbardziej aktualny post – czyli na to, co trzeba zrobić lub czym się zainteresować teraz albo w najbliższych dniach. Jadąc w dół, widzisz, co przegapiłeś, a w górę to, co jeszcze przed Tobą.

Aplikacja działa tylko na telefonach i tabletach. Aby móc ją mieć zawsze przy sobie, niczym planer.

źródło: Zielone Pogotowie