iPad Pro z 2020 roku może mieć potrójną kamerę jak iPhone 11 Pro

Powstały najnowsze rendery iPada Pro oparte jest na doniesieniach – łatwo zauważyć jedną z największych zmian oczekiwanych w iPadzie Pro z 2020 roku.

Render iPada Pro z 2020 r.

iPad Pro na 2020 rok ma być wydany wiosną przyszłego roku, a na podstawie przecieków i doniesień serwis OnLeaks stworzył film przedstawiający prawdopodobny wygląd nadchodzącego tablety.

Film został udostępniony przez iGeeksBlog i zawiera najnowsze spekulacje na temat następnej generacji iPada Pro opracowane przez Steve’a H. McFly’ego, lepiej znanego jako OnLeaks. Jego prognozy często okazywały się wiarygodne. Na przykład McFly wydał zaskakująco dokładny rendering iPhone’a 2019 na dziewięć miesięcy przed debiutem tego telefonu.

Ostatni iPad Pro pojawił się jesienią 2018 roku, a Apple aktualizował swoje najlepsze tablety co 18 miesięcy. Stąd oczekiwanie, że nowy model pojawi się w marcu 2020 roki. Prawie na pewno znów będą wersje z ekranami o przekątnych 12,9 i 11 cali.

Najbardziej oczywistą różnicą pokazaną na filmie z prawdopodobnym iPadem Pro 2020 jest aparat z trzema obiektywami, najwyraźniej taki sam jak w iPhonie 11 Pro. Pierwsze niepotwierdzone doniesienia o tym pojawiły się już w sierpniu.

Jednak McFly najwyraźniej nie wspomniał iGeeksBlog o skanerze 3D, który według innych raportów zostanie dołączony do następnego tabletu Apple’a, który także będzie obecny w kolejnych generacjach iPhone’ów. Dzięki temu będą dobrze dostosowane do rozszerzonej rzeczywistości.

Można bezpiecznie założyć, że następne profesjonalne urządzenia z systemem iPadOS będą korzystały z procesora Apple A13, który zadebiutował w iPhonie 11 zeszłej jesieni, a układu A14 należy spodziewać się dopiero na jesień. Nie pojawiły się też żadne niepotwierdzone informacje na temat cen iPada Pro z 2020 roku.

źródło: AppleInsider via iGeaksBlog i OnLeaks