Jak na grę, to „Zen Koi 2” jest zaskakująco relaksująca

W grze mobilnej „Zen Koi 2” każdy aspekt rozgrywki ma wywołać u Ciebie stan wyciszenia: od kojącej muzyki, po kontemplacyjne ruchy pływających ryb.

Zen Koi 2

Zaczynasz grać jako karp koi, swobodnie przemierzasz wody stawu i kołyszesz się delikatnie, gdy poniesie Cię prąd. Paul Naylor z singapurskiego studia LandShark Games wyjaśnia, w jaki sposób udało się mu odtworzyć idealnie płynny sposób poruszania się tych zwierząt:

Wiele gier z udziałem ryb wykorzystuje statyczne animacje dla czynności pływania. Nie wygląda to dobrze, szczególnie podczas zmian kierunku. Inspirację czerpałem z dwóch miejsc. – łumaczy Naylor — Jednym była publikacja naukowa o matematycznym algorytmie ruchów pływającej ryby-robota. Drugim natomiast zgrabne ruchy stworzeń z gry Flow.

Teraz zakręty nie tylko dobrze wyglądają, ale dodatkowo pełnią jeszcze inną rolę. Zauważysz to, gdy przypadkowo natrafisz na inną, przepływającą akurat rybę koi. Podczas gdy Twój karp będzie płynął płetwa w płetwę z nowym towarzyszem, znienacka może pojawić się jajko, które wprowadzi do rozgrywki nową barwę lub wzór umaszczenia. Podobno w grze do zebrania jest ponad 500 różnych kombinacji kolorów.

Sprawdź też:

„Pause: Interactive Meditation” – pomedytuj palcem na smartfonie

Jedną z głównych motywacji do stworzenia Zen Koi 2 była wizja możliwości gry smokami, które mogą przemierzać kosmos. Gracze kontrolują je oraz łączą gwiazdy, tworząc całe konstelacje, które można udostępniać — mówi Naylor.

Jak każda ryba, koi do wzrostu potrzebuje pożywienia. Pożeranie różnych ofiar w stawie nie jest jednak takie proste, bo każda porusza się w inny sposób. Kiedy złapiesz ich wystarczająco dużo, odblokujesz klejnoty, które możesz następnie przenieść do podwodnych symboli. Jeżeli Ci się to uda, rozszerzysz granice zbiornika, dzięki czemu Twój karp przybliży się jeszcze bardziej do momentu przemiany w majestatycznego smoka. Co ciekawe, gra nie kończy się w momencie tej metamorfozy.

Oprócz tego, te dostojne stworzenia zapewnią Ci esencję, dzięki której wystroisz staw ciekawymi, omszałymi kamieniami.

Nie przejmuj się zanadto pulsującym ekranem po tym, jak ryba przepłynie nad czerwoną rośliną. W tej grze nie możesz „umrzeć”. — Graczy za popełnione błędy spotyka zwykle kara. Pomyśleliśmy jednak, że chcemy stworzyć grę, w której nie musisz się tym przejmować, tylko dobrze się bawić. W ten sposób możesz grać w swoim rytmie — tłumaczy Naylor.

Zrzuty ekranu z gry Zen Koi 2
Zrzuty ekranu z gry Zen Koi 2

Następnym razem, gdy przydarzy Ci się coś stresującego, po prostu zagraj w Zen Koi 2.

Grę pobierzesz ze sklepu App Store lub Google Play, klikając w poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: App Store Polska, Google Play