Netflix robi obecnie więcej produkcji niż branża TV w USA przed 2006 r.

Serwis streamingowy Netflix wyprzedza obecnie wyniki branży telewizyjnej sprzed 2006 roku pod względem liczby wyprodukowanych filmów i seriali.

Liczba produkcji serwisu Netflix i całej branży telewizyjnej w USA w latach 2002-2019
Liczba produkcji serwisu Netflix i całej branży telewizyjnej w USA w latach 2002-2019

Netflix wydał 371 nowych filmów i programów telewizyjnych w 2019 roku, o ponad 50 procent więcej niż w zeszłym roku, według danych zebranych przez Variety Insight. Jest to imponująca liczba treści wyprodukowanych przez giganta transmisji strumieniowej, zwłaszcza w porównaniu z tym, co wydała cała amerykańska telewizja 10 lat temu.

Jak zauważa Variety w swoim najnowszym raporcie, w 2019 roku Netflix wyprodukował więcej seriali i filmów niż cała branża telewizyjna w 2005 roku!

Ale produkcja oryginalnych treści nie jest jedyną rzeczą, którą Netflix ma do zaoferowania. Serwis może również wygrać duże nagrody w nadchodzącym sezonie nagród filmowych. Streamingowy gigant ma aż 17 nominacji do Złotych Globów 2020.

The Crown i Unbelievable były ulubionymi serialami telewizyjnymi według krytyków, a także Irlandczyk Martina Scorsese, Dwóch papieży i Historia małżeńska Noah Baumbach. Netflix otrzymał 117 nominacji do wrześniowych nagród Emmy, zbierając ze sobą aż 27 trofeów.

Może Cię zainteresować też:

Mamy złoty wiek seriali telewizyjnych

źródło: Statista – Netflix Beats TV Industry’s Output Before 2006