Premiera gry „Warcraft III: Reforged” 29 stycznia 2020 roku

Blizzard potwierdził datę premiery zremasterowanej klasyki gier strategicznych „Warcraft III: Reforged”  na początek 2020 roku – zamawiając w przedsprzedaży odblokujesz dostęp do wersji beta!

Warcraft 3: Reforged już 29 stycznia 2020 r.

Gracze mogą spodziewać się zrewitalizowanej grafiki, zrównoważonej gry online, nowych funkcji społecznościowych, gier stworzonych przez graczy i kampanii dla jednego gracza z ponad 60 misjami.

Premiera gry Warcraft III: Reforged, czyli zremasterowana gra Warcraft III: Reign of Chaos i dodatek The Frozen Throne w jednym ma małe opóźnienie. Blizzard ogłosił na BlizzCon 2018, że Warcraft III: Reforged będzie dostępny jeszcze w 2019 roku. Niestety dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, że proponowana data premiery była zbyt optymistyczna.

Podczas, gdy właśnie zbliża się koniec roku, Blizzard zdał sobie sprawę, że potrzebuje nieco więcej czasu, aby zakończyć prace nad projektem. W związku z tym gra ma się pojawić w Polsce 29 stycznia 2020 roku (28 stycznia 2020 roku o godzinie 3 P.M. czasu pacyficznego)

Remaster pierwotnie miał mieć nieco zmienioną historię, aby lepiej dostosować ją do wydarzeń w World of Warcraft, ale tak już nie jest. Robert Bridenbecker, producent wykonawczy i wiceprezes Blizzard Entertainment, powiedział dla Polygon na BlizzCon 2019, że fani polubili tę oryginalną historię, a po zastanowieniu postanowili nie majstrować przy niej zbytnio.

Warcraft III: Reforged jest dostępny w przedsprzedaży w cenie 29,99 euro w wersji standardowej i 39,99 euro w wersji Spoils of War. Ta ostatnia edycja zawiera wiele dodatków i bonusów w grze dla innych tytułów Blizzarda. Bez względu na to, którą wersję kupisz w przedsprzedaży, uzyskasz dostęp do bieżącej wersji beta gry.

źródło: Blizzard via TechSpot