Serial „Visible” na Apple TV+ o roli ruchu LGBTQ w telewizji

W lutym 2020 roku na Apple TV+ pojawi się nowy serial dokumentalny pod tytułem „Visible: Out on Television” poruszający tematykę wpływu LGBTQ na amerykańską telewizję.

Serial „Visible: Out on Television” na Apple TV+

Nowa seria dokumentalna Visible: Out on Television pojawi się w serwisie streamingowym Apple TV+ w lutym 2020 roku. Dokument wyprodukowany przez Wandę Sykes „bada znaczenie telewizji jako intymnego medium, które ukształtowało sumienie amerykańskie oraz tego, jak ruch LGBTQ ukształtował telewizję” według Apple’a.

W pięciu trwających godzinę każdy odcinkach, znane osobistości ze społeczności LGBTQ będą opowiadać o roli jaki wywarły na na amerykańską telewizję.

W serialu pojawią się archiwalne wywiady z kluczowymi postaciami ruchu LGBT i amerykańskiej telewizji –wystąpią między innymi Janet Mock, Margaret Cho, Asia Kate Dillon, Neil Patrick Harris i Lena Waithe.

Każdy odcinek omawia takie tematy, jak niewidzialność, homofobia, ewolucja postaci LGBTQ i pojawienie się ich w branży telewizyjnej. Apple twierdzi, że wszystkie pięć odcinków dokumentu zadebiutuje 14 lutego 2020 roku, czyli całkiem przypadkiem w Walentynki.

Coraz więcej postaci LGBTQ w serialach telewizyjnych [GLAAD, 2019]

Oprócz głównych narratorów w „Visible” znajdą się „nigdy wcześniej niepublikowane wywiady z takimi sławami jak: Ellen DeGeneres, Oprah Winfrey, Anderson Cooper, Billy Porter, Rachel Maddow, Don Lemon, Sara Ramirez, Jesse Tyler Ferguson i kilkudziesięcioma innymi.

źródło: 9TO5Mac via Apple TV+ Press