Film na Netfliksie z Jezusem, który jest gejem i Maryją palącą „marychę”

W serwisie Netflix pojawiła się kolejna część niewybrednej satyry brazyliskiej grupy komików Porta dos Fundos pt. „Pierwsze kuszenie Chrystusa”.

Pierwsze kuszenie Chrystusa (Netflix film, 2019)

Najnowsza część tegorocznej świątecznej parodii zrealizowanej przez grupę Porta dos Fundos zatytułowana Pierwsze kuszenie Chrystusa jest kontynuacją zeszłorocznego filmu Ostatni Kac, który był biblijną parodią komedii Kac Vegas.

W pierwszej części apostołowie budzą się po szalonej Ostatniej Wieczerzy, próbując przypomnieć sobie wydarzenia ostatniej nocy i… próbują znaleźć Jezusa. Tym razem Jezus przyprowadza na imprezę z okazji swoich 30. urodzin niespodziewanego gościa…

Jak się okazuje Jezus jest homoseksualistą, a Maryja uzależniona jest od palenia marihuany – możecie się tylko domyślać, że wielu widzów (ponad milion!) nie mogło nie zareagować, podpisując petycję przeciwko filmowi, który uznali za obrazoburczą satyrę. Żądanie usunięcia z biblioteki serwisu Netflix na razie pozostało bez odzewu. Ciekawe, że kultowe skecze Monty Pythona, które często utrzymane są w podobnym stylu przyjmowane są z dużym dystansem – na przykład Żywot Bryana, który jest alternatywną historią Jezusa…

Grupa Porta dos Fundos ma za to darmową reklamę i publikuje ironiczne wpisy na Twitterze,  chwaląc się rosnącą oglądalnością najnowszej części!

Sprawdź także: 

Klasyka Monty Pythona w kwietniu na Netfliksie

Podczas gdy podpisywana jest petycja przeciwko nam, świętujemy sukces kolejnego stworzenia Bożego: nasz Świąteczny Specjalny Film na @NetflixBrasil „Pierwsze kuszenie Chrystusa” jest coraz popularniejszy (…) 

Nie od dziś wiadomo, że rozgłos jest najlepszą reklamą :) Ci, którzy mają dystans i lubią patrzeć z przymróżeniem oka na alternatywne historie, mogą obejrzeć obie części w serwisie Netflix, a Ci, których to bulwersuje lepiej niech zignorują te filmy. Od tego właśnie są serwisy streamingowe, aby każdy wybierał co chce, a jeśli coś kogoś uraża, niech nie ogląda.

Porta dos Fundos – Ostatni kac (Netflix, film, 2018)

Zwiastuny obu filmów:

źródło: Netflix Polska