Kultowy „Last Christmas” wreszcie w 4K!

Nie ma świąt bez utworu „Last Christmas” zespołu Wham! a teraz, po 35 latach teledysk doczekał się wersji 4K, na której widać padający śnieg!

„Last Christmas” zespołu Wham! (po lewej oryginalny, po prawej zremasterowana wersja w 4K)
„Last Christmas” zespołu Wham! (po lewej oryginalny, po prawej zremasterowana wersja w 4K)

Moja koleżanka Ewa z pewnością się ucieszy! Tradycją stało się, że od 1 grudnia o 17.00 puszcza w pracy co roku, przez cały miesiąc utwór Last Christmas – teraz będzie mogła też go dokładnie obejrzeć i to ze szczegółami. Tak wiem, że jesteś na urlopie – będziemy odtwarzać za Ciebie (sic!).

Hit zespołu Wham!, który w okresie świąt Bożego Narodzenia wypełnia eter doczekał się zremasterowanego teledysku w jakości 4K. Singiel zadebiutował 3 grudnia 1984 roku i szybko stał się ulubioną piosenką każdego radia w grudniu! Utwór nagrano w sierpniu 1984 roku, a muzyka została zagrana przez samego George’a Michaela na wszystkich instrumentach – długo nie schodziła z list przebojów na całym świecie!

Wideoklip do Last Christmas był nagrywany między innymi w Saas-Fee w Szwajcarii. Zimowa sceneria, padający śnieg, który wreszcie możemy zobaczyć na w teledysku (tak widać śnieg! ten który coraz rzadziej pada zimą…) górski domek i oczywiście wigilijny stół – teraz to wszystko jest wyraźne i piękne jak nigdy od 35 lat!

Sprawdź też: Udaj się do wioski Świętego Mikołaja za pomocą Asystenta Google

W teledysku wystąpili członkowie zespołu Wham! – George Michael i Andrew Ridgeley a także ich znajomi i przyjaciele Shirley Holliman, Helen DeMacque oraz Martin Kemp.

„Last Christmas” w 4K – to trzeba zobaczyć!

Zremasterowany teledysk do Last Christmas (Official 4K Video) został dodany na YouTube’a 13 grudnia 2019 roku i ma już 1 806 480 odsłon! Możesz dorzucić kolejną, odtwarzając poniższy klip. Teledysk dostał drugie życie!!!

Dla porównania, oryginalny teledysk nagrywany kamerą na taśmę filmową 35 mm (możesz obejrzeć poniżej) został zamieszczony na YouTubie dopiero w 2009 roku, czyli 25 lat od premiery. Do dzisiaj (w momencie publikacji tego wpisu) miał dokładnie 479 234 199 wyświetleń.

To teraz czas włączyć plazmy i odpalić ze szczegółami Last Christmas w 4 K! Miłego oglądania, codziennie, aż do świąt!

źródło: Vevo YouTube