Microsoft wreszcie zmieni stare ikony systemu Windows?

Po przeprojektowanych ikonach pakietu Office, przyszedł czas na windowsowe ikony systemowe, które wreszcie mogą nabrać nowoczesnego stylu.

Nowe ikony systemu Windows (projekty 2019)

W systemie Windows 10 jest spory bałagan jeśli chodzi o zachowanie spójności wizualnej oraz wprowadzenia nowocześnie wyglądających i miłych dla oka ikon. W niektórych przypadkach ich wygląd praktycznie nie zmienił się od dekad.

Jak donosi serwis Medium, Microsoft wprowadzi ponad setkę przeprojektowanych ikonek w swoim systemie operacyjnym Windows. Na pierwszy rzut pójdą preinstalowane aplikacje systemu lub te rekomendowane do pobrania przez giganta (np. Microsoft Dynamics). Projekty przygotowano bazując na Fluent Design z 2017 roku.

Co ciekawe wśród zaprezentowanych projektów pojawiło się też nowe logo systemu Windows 10. Na zamieszczonych grafikach pojawiają się także znane nam ikony pakietu Office 360 w tym Word, Excell, Outlook, PowerPoint, SharePoint czy Skype.

Oprócz Office’a dodano oczywiście całkowicie nowe ikony, którymi będziemy mogli cieszyć oko korzystają na co dzień z systemu operacyjnego Windows. Wszytko po to, aby identyfikacja wizualna ekosystemu Microsoftu nabrała wreszcie życia i nie odstawała od panujących trendów. Na pewno rozpoznasz nowe ikony takich programów jak  Notatnik, przeglądarka Edge czy Paint, ale także ikony funkcyjne, które symbolizują niektóre akcje lub stan systemu (np. stan sieci bezprzewodowej WI-Fi).

Poniżej, możesz obejrzeć galerię udostępnionych projektów nowych projektów ikonek (kliknij na grafikę, aby powiększyć):

Niestety nie podano daty wdrożenia przeprojektowanych ikon, ale można się spodziewać, że nastąpi z jakąś przyszłoroczną aktualizacją systemu Windows 10.

źródło: Medium – The Icon Kaleidoscope: Redesigning over 100 icons with new colors, materials, and finishes