Yap to chyba najlepszy czat w czasie rzeczywistym!

Nowy serwis do czatowania Yap to efemeryczna zabawa w czasie rzeczywistym  bez zapisywania historii rozmów –  jeden z ciekawszych projektów internetowych jaki ostatnio widziałem!

Logo Yap

Nowa aplikacja webowa Yap od studia projektowego Postlight służy do prostego czatowania, wystarczy wejść na strone główną aplikacji, aby zakochać się w jej prostocie.

Yap to sześcioosobowy czat („ponieważ siódemka jest denerwująca”, czytamy na oficjalnym blogu), na którym każda opublikowana wiadomość usuwa tę, którą opublikowałeś wcześniej – możesz powiedzieć tylko jedną rzecz na raz. Jest miejsce, w którym właściciel pokoju może zamieścić link do dyskusji na dany temat (np. transmisję z Twitcha). Jeśli zdecydujesz się upublicznić swój pokój Yap, udostępniając gdzieś link, inne osoby będą mogły oglądać to, co mówisz w czasie rzeczywistym.

Co najważniejsze, nie ma historii – musisz zwracać uwagę na to, co ludzie piszą, gdy piszą to w czasie rzeczywistym. To rzadkie w dzisiejszych czasach, ponieważ prawie wszystko inne (może poza Signalem i Snapchatem) jest asynchroniczne. Wszędzie indziej możesz wpaść, kiedy chcesz, co oznacza, że ​​możesz nadrobić zaległości, ale w Yap jest zupełnie inaczej – tak jak podczas normalnej rozmowy, jeśli coś Cię ominęło to nie zobaczysz tego – musisz być obecny :)

Może Cię zainteresować także:

WT: Social to nowa sieć społecznościowa od twórcy Wikipedii

I to jest miłe! Yap wydaje się lekki i efemeryczny w oldschoolowy internetowy sposób. Tutaj twoja historia nie podąża za tobą, tak jak wszędzie indziej. Adam Pash, szef zespołu Postlight’s Labs, powiedział, że czaty z Yap znikną, jeśli nikt nie opublikuje wiadomości przez jeden dzień, a wiadomości znikną wraz z nimi Gdy opuszczasz pokój, wiadomości znikają. Nigdy nie zapisujemy żadnych wiadomości na dysku. Jest to aplikacja do rozmowy na czacie, w taki sam sposób jak w prawdziwym życiu. Przecież nie możesz przewijać rozmów znajomych, gdy dołączasz do nich przy barze.

Strona główna serwisu do czatowania Yap
Strona główna serwisu do czatowania w czasie rzeczywistym Yap

Nie jest to również projekt nastawiony na zarabianie, więc jaki jest model biznesowy Yap? Wydaje się, że w dzisiejszych czasach w internecie może istnieć coś, co po prostu jest zabawą jednorazowego użytku napisał współzałożyciel Rich Ziade na blogu firmy. I tak właśnie jest.

Screen z pokoju czatu Yap
Screen z pokoju czatu Yap

Zabawa online jest dziś tak rzadka, że oprócz pozbawionym humoru hejtem na Twitterze a wszechobecnością reklamodawców zbierających każdy skrawek Twoich danych osobowych, trudno jest zapamiętać, jak wyglądała sieć i jaki był jej pierwotny cel. Chodziło o to, żeby dzielić się z przyjaciółmi. Dzięki Yap okazuje się, że wciąż jest fajnie!

źródło: The Verge via Postlight