Pilot „Salt.” dla tych, którzy nie cierpią pilota od Apple TV…

Szwajcarska usługa Fibre TV „Salt” wprowadza na rynek alternatywnego pilota do zdalnego sterowania urządzeniami Apple TV 4K – nie tylko dla sfrustrowanych klientów.

Pilot Salt. dla Apple TV

Szwajcarska firma telekomunikacyjna Salt., która posiada Apple TV 4K w swoim krajowym pakiecie telewizji szerokopasmowej, wprowadziła dziś na rynek „alternatywny” pilot zdalnego sterowania do Apple TV dla użytkowników z ponad 250 kanałami telewizji.

Kosztujący nieco poniżej 20 franków szwajcarskich (ok. 75 zł) opcjonalny pilot został opracowany w ścisłej współpracy z firmą Apple, po tym, jak znaczna część klientów Salt TV najwyraźniej narzekała na słabą użyteczność pilota Apple’a, który jest dostarczany z każdym urządzeniem Apple TV 4K.

Dzięki wkładowi Apple’a, alternatywny pilot nie wymaga żadnego parowania z Apple TV i działa od razu po wyjęciu z pudełka. Na pilocie jest znacznie więcej przycisków – posiada strzałki kierunkowe zamiast szklanej powierzchni dotykowej Siri Remote, przycisk zasilania oprócz przycisku Menu, a także osobne klawisze regulacji głośności i przełączania kanałów oraz tradycyjne przyciski odtwarzania multimediów.

Nie ma widocznego przycisku mikrofonu, prawdopodobnie dlatego, że Siri na Apple TV nie jest oficjalnie dostępny w Szwajcarii i nie ma przycisków numerycznych kanałów, ponieważ tvOS nie obsługuje tej funkcji. Pilot od Salt. przypomina standardowy pilot do telewizora, który powinien być bardziej dostępny dla użytkowników Salt TV, którzy mogą również oczekiwać zaktualizowanego interfejsu aplikacji Salt TV na Apple TV.

Nie jest jasne, czy jest to jednorazowa współpraca sprzętowa między Apple’em a regionalną firmą zewnętrzną, chociaż Apple niedawno umożliwiło parowanie kontrolerów Microsoftu (Xbox) oraz DualShock od Sony PlayStation 4 z tvOS 13 i iOS 13, więc może to wskazuje na nowy trend?

Jak współdzielić konto Apple TV+ z rodziną i znajomymi?

Tak czy inaczej, Apple najwyraźniej wysłuchało opinii i zdecydowało, że pilot „Siri” nie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem do korzystania z wielokanałowej nawigacji telewizyjnej.
Jak kontrolować Apple TV za pomocą zegarka Apple Watch

Alternatywny pilot do telewizora Salt można skonfigurować do pracy z prawie wszystkimi standardowymi telewizorami i można go zamówić w sklepie internetowym Salt.

źródło: MacRumors