Mac Pro i Pro Display XDR w sprzedaży od 10 grudnia

Apple planuje wypuścić nowego Maca Pro i zaawansowany monitor Pro Display XDR we wtorek 10 grudnia, firma zaczęła rozsyłać już pierwsze e-mailingi.

Mac Pro i Pro Display XDR (Apple, przedsprzedaż 10 grudnia 2019 r.)

Apple w listopadzie potwierdziło, że ‌Mac Pro‌ i Pro Display XDR pojawią się w grudniu, ale do tej pory firma nie podała konkretnej daty. Pierwsze e-maile Apple’a do klientów informują, że zamówienia rozpoczną się od 10 grudnia 2019 roku, więc prawdopodobnie dostawy rozpoczną się wkrótce po otwarciu zamówień.

Nowy modułowy Mac Pro został po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu podczas konferencji dla programistów WWDC 2019, jako urządzenie przeznaczone dla profesjonalnych programistów, grafików i projektantów.

‌Mac Pro został zaprojektowany z dużym naciskiem na możliwość rozbudowy – ma tradycyjny kształt komputera z ramą ze stali nierdzewnej w stylu Apple’a z kratowym wzorem, który maksymalizuje przepływ powietrza.

Wewnętrz znajdują się procesory Xeon klasy stacji roboczej z maksymalnie 28 rdzeniami, do 1,5 TB pamięci o wysokiej wydajności, do dwóch procesorów graficznych Radeon Pro II Duo oraz osiem gniazd rozszerzeń PCIe, wraz z kartą akceleratora Apple Afterburner.

Ceny komputera Mac Pro zaczynają się od 6000 $ i rosną w zależności od konfiguracji. Podstawowy model ‌Mac Pro‌ zawiera 8-rdzeniowy układ Xeon W.

E-mailing zapowiadający sprzedaż Maca Pro i monitora Pro Display XDR ( 10 grudnia 2019 r.)
E-mailing zapowiadający przedsprzedaż Maca Pro i monitora Pro Display XDR ( 10 grudnia 2019 r.

Apple planuje sprzedawać Maca Pro wraz z Pro Display XDR, wyświetlaczem 6K o rozdzielczości 6016 x 3384 i ponad 20 milionami pikseli. Ceny Pro Display XDR zaczynają się od 5000 $, a dodatkowy pionowy stojak z możliwością dowolnego ustawienia kosztuje 999 $.

źródło: MacRumors