Godzina Kodowania już od 9 do 15 grudnia 2019 roku!

Był już CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania (trwający 14 dni), a teraz przyszedł czas na Godzinę Kodowania, która trwa… 10 080 minut (czyli 7 dni).

Godzina Kodowania (Hour of Code) 2019

Od poniedziałku 9 grudnia 2019 rozpoczyna się Tydzień Edukacji Informatycznej – każdy moment jest dobry na rozpoczęcia przygody z programowaniem. Nie dajcie się długo przekonywać i dołączcie do Godziny Kodowania 2019!

Czym jest Godzina kodowania?

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację code – programowania – i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijają się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Wszystko zaczęło się od tego, by zachęcić uczniów do nauki programowania łamigłówkami, w których występują postaci z gier i zabaw. Obecnie organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (9-15 grudnia 2019 r.) Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Jej celem jest zachęcenie – najpierw do poznania programowania, a później do rozpoczęcia nauki i zdobycia podstawowych umiejętności w tym zakresie.

Weź udział w 2. edycji konferencji What the H@ck

Aby zacząć potrzebujecie… Niczego nie potrzebujecie. Wystarczą chęci.

Godzina kodowania nie jest inicjatywą skierowaną tylko do szkół. Możecie ją zorganizować w domu, w ośrodku kultury, w bibliotece, a nawet… w pracy! W najbliższym tygodniu znajdźcie 60 minut i poprogramujcie. To świetny sposób nie tylko na zdobycie umiejętności, które przydadzą się w nauce innych przedmiotów i w praktyce, ale i świetna odskocznia od przedświątecznej gorączki (także dla dorosłych).

Pomysły na programistyczne aktywności znajdziecie na stronach hourofcode.com/pl i koduj.gov.pl.

Programowania offline można uczyć dzieci w każdym wieku. Możecie wspólnie ćwiczyć w domu, podczas podróży, a także na zewnątrz. Nie musicie być informatycznymi specami, by uczyć swoje dzieci programowania.

Nastaw się na Godzinę Kodowania 2019

Sprawdź także propozycje zabaw w programowanie offline od Ministerstwa Cyfryzacji: „Zabawy w programowanie offline”.

źródła: Ministerstwo Cyfryzacji, Hour of Code