Cameo na Snapchacie podmieni Twoją twarz w wybranym filmie

Snapchat przygotowuje się do wprowadzenia nowej, dużej funkcji, która wykorzystuje Twoje selfie do zastąpienia twarzy innych ludzi w filmach.

Snapchat Cameo

Nowa funkcja Cameo w aplikacji Snapachat to w zasadzie prosty sposób, w jaki można zrobić śmiesznego animowanego GIF-a ze swoją twarzą. Cameo ma być alternatywą dla Bitmoji, aby szybko przekazywać innym swoje emocje, reakcje lub głupie sytuacje w wiadomościach Snapchata.

Snapchat Cameos sprawią, że ​​będziesz jedną z gwiazd filmu

Niektórzy francuscy użytkownicy otrzymali dziś testową wersję tej funkcji, jak zauważył entuzjasta Snapchata @Mtatsis.

Serwis TechCrunch skontaktował się z firmą Snap, która potwierdziła istnienie Cameo i że obecnie testuje ją na wąskiej grupie użytkowników na niektórych rynkach międzynarodowych. Firma oświadczyła: „Cameo nie jest jeszcze gotowe, ale wkrótce nastąpi globalny debiut tej funkcji!”

Dzięki Cameo zrobisz selfie, aby nauczyć Snapchata, jak wyglądasz. Następnie wybierasz, czy chcesz mieć nieco męski lub żeński typ ciała (celowo bez androgenicznej opcji). Cameo znajdzie się obok przycisku Bitmoji na klawiaturze komunikacyjnej Snapchata.

Sprawdź również:

Snapchat ma już 210 mln aktywnych użytkowników

Firma stworzyła do wyboru kilka krótkich zapętlonych klipów wideo z dźwiękiem. Snapchat następnie automatycznie dostosuje Twoje selfie, aby wywoływać różne reakcje twarzy, które Cameo może zastosować zamiast głowy aktorów z filmu. Po prostu wybierasz jeden z filmów, w których teraz Ty jesteś gwiazdą, i możesz podzielić się nim na czacie.

Snapchat Cameo – przykłady

Cameo może pomóc Snapchatowi w utrzymaniu trudnej pozycji na rynku komunikatorów mobilnych. Instagram i WhatsApp skopiowały od Snapchata swoje Historie z wielkim sukcesem, aby nie stracić użytkowników. Chociaż w tym przypadku Snap może zostać oskarżony o kopiowanie kontrowersyjnej funkcji chińskiej aplikacji społecznościowej Zao, która pozwala użytkownikom bardziej realistycznie podmienić twarz na wybranym wideo.

Z drugiej strony JibJab wiele lat temu spopularyzował ten efekt, aby dodać twarz na tańczących elfach.

https://twitter.com/gartr268/status/1203080218912739330

https://twitter.com/toddflanderrs/status/1203305620188913665

https://twitter.com/gregv_/status/1203268574195994624

 

Snapchat zaczyna zarabiać na swojej aplikacji dzięki reklamom w grach społecznościowych. Snap może potencjalnie oferować, markowe klipy Cameo reklamodawcom, podobnie do tego, w jaki sposób firma oferuje sponsorowane soczewki w rozszerzonej rzeczywistości.

Cameo może sprawić, że technologia wszczepiania twarzy w filmy będzie bardziej zabawna. Deepfakes mogą być używane jako potężna broń dezinformacji lub nadużyć. Ale oferując tylko nieszkodliwe klipy zamiast oświadczeń polityków lub pornografii, Snapchat może zmienić technologię w komediowe medium.

źródło: TechCrunch