Z aplikacją IKO na Androida zapłacisz teraz za parkowanie

W aplikacji mobilnej IKO na Androida od PKO Banku Polskiego możesz teraz płacić za parkowanie dzięki integracji z usługą moBILET.

Opłaty za parking w aplikacji IKO od PKO BP

W te wakacje usługa moBILET została dodana do aplikacji mobilnej IKO, dzięki czemu klienci PKO Banku Polskiego mogą kupować bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji bankowej.

Teraz bank dodał kolejną usługę oferowaną przez moBILET – możliwość dokonywania opłat za parkowanie. Można dodać do aplikacji kilka samochodów i maksymalnie przyspieszyć kolejne transakcje za parkowanie bez konieczności szukania parkometrów.

Dzięki usłudze nie potrzebna jest gotówka, a wszystko płacisz w IKO funkcją Opłaty parkingowe – wystarczy wskazać konto, z którego będzie pobierana opłata i dodać auto, za którego postój płacimy. Co ważne, nie płacimy z góry za czas parkowania, którego być może nie wykorzystamy – możemy skończyć pobieranie opłat w momencie, gdy opuszczamy strefę płatnego parkowania.

Jak skorzystać z opłat parkingowych w aplikacji IKO?

Przy pierwszym włączaniu usługi, musisz zaakceptować regulamin usługi moBILET, a później wystarczy podać tylko podstawowe informacje:

  • miasto, w którym parkujesz,
  • numer rejestracyjny samochodu,
  • tryb płacenia: start/stop lub do konkretnego czasu.

Pamiętaj, aby upewnić się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji IKO na Androida. Aktualizacja 16.12.2019 r.: Póki co nie wiemy, kiedy usługa zostanie dodana do aplikacji na iPhone’y. Bank PKO BP udostępnił 16 grudnia 2019 r. aktualizację aplikacji na urządzenia z systemem iOS (iPhone’y), w której dodano funkcję opłat parkingowych.

Opłaty parkingowe w aplikacji IKO na iOS-a
Opłaty parkingowe w aplikacji IKO na iOS-a

Zostaniesz także poproszony o zapisanie swojego samochodu – dzięki czemu następne płacenie za parkowanie w IKO będzie jeszcze szybsze. Możesz dodać do aplikacji kilka aut i korzystać z tych ustawień w przyszłości.  Jeżeli zechcesz zmienić np. nazwę samochodu, wystarczy wybrać edycję opisu.

Jeżeli wybierzesz parkowanie z opłatą z góry, otrzymasz powiadomienie push z aplikacji, gdy będzie upływał czas parkowania – w razie potrzeby możesz zdalnie wydłużyć czas parkowania. Jeżeli skorzystasz z parkowania start/stop i zechcesz zatrzymać opłatę, wybierz „stop” w Moich opłatach.

Zobacz również:

Ranking liczby użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce (4Q 2018)

Nie zapomnij oznaczyć samochodu winietą moBILET, którą można pobrac w aplikacji IKO i wydrukować, albo zostaw wza szybą auta kartkę z napisem „moBILET” Usługa jest dostępna w wybranych miastach w Polsce, w których można opłacać parkowanie za pośrednictwem moBILETU.

źródło: PKO BP