Udaj się do wioski Świętego Mikołaja za pomocą Asystenta Google

W grudniu zapytaj Asystenta Google: „Co słychać na Biegunie Północnym?” i wybierz się do Wioski Świętego Mikołaja, żeby wziąć udział w corocznych atrakcjach.

Trasa Świętego Mikołaja Google (2019)
Trasa Świętego Mikołaja od Google (2019)

Jak co roku w odliczaniu do Świąt Bożego Narodzenia możesz otrzymywać najnowsze aktualizacje z Wioski Świętego Mikołaja, jednak tym razem wystarczy zapytać Asystenta Google „Hej Google, co słychać na Biegunie Północnym?”

Dimplesticks, główny prezenter wiadomości na temat elfów, będzie na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami, a także poinformuje, ile dni pozostało do świąt Bożego Narodzenia. Witryna Santa Tracker ☃️?❄️ (Trasa Świętego Mikołaja) została również zaktualizowana o nowe gry i atrakcje, a także o nowe doświadczenia świąteczne w serwisie Google Earth.

Do Bożego Narodzenia jeszcze 21 dni, ale Google jest już gotowe, aby wprowadzić Ciebie i Twoją rodzinę w świąteczny nastrój dzięki codziennym raportom z Bieguna Północnego. W ciągu najbliższych trzech tygodni, każdego dnia możesz otrzymywać aktualizację z bieguna północnego od Asystenta Google, po prostu mówiąc: „Hej Google, co nowego na Biegunie Północnym?”

W zeszłym roku mogliśmy śledzić Trasę Świętego Mikołaja:

„Trasa Świętego Mikołaja” od Google’a z nowościami w 2018 roku

W odpowiedzi otrzymasz najnowsze wiadomości od Dimplesticksa. Na przykład dzisiejsza wiadomość informuje, ile dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia i że możesz poprosić asystenta o świąteczne żarty. Jeśli masz inteligentny wyświetlacz, wyświetli on nawet niestandardowe animacje podczas wiadomości lub gdy poprosisz o świąteczny dowcip.

Ponadto strona internetowa Santa Tracker również otrzymała aktualizację w tym roku. Pojawiła się nowa fabryka zabawek, szklarnia i stajnia z reniferami, a także ponad tuzin gier i zajęć edukacyjnych –  jednym z nich jest nowy Snowbox 3D (Śnieżne bloki), który pozwala stworzyć trójwymiarowy interaktywny zimowy obrazek.

Śnieżne bloki
Śnieżne bloki

Niektóre atrakcje są obecnie ukryte, ale wszystkie zostaną ujawnione w dniach poprzedzających Boże Narodzenie. Miej oko na konta społecznościowe Google’a lub sprawdź aktualności na biegunie północnym. Nie zapomnij również pobrać aplikacji Google Trasa Świetego Mikołaja (Santa Tracker) na swój telefon!

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Korzystając z Google Earth, możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych na całym świecie lub zapoznać się z różnymi świątecznymi smakołykami w innych krajach. Gdy skończysz próbować tego wszystkiego, możesz nawet zadzwonić do Świętego Mikołaja, mówiąc „Hej, Google, zadzwoń do Świętego Mikołaja” za pomocą Asystenta Google i pomóc mu rozwiązać pewien problem…

źródło: Google Blog via Android Central