Pani Uber jeździ Boltem, a pan Bolt czym jeździ?

Przewoźnik osobowy Bolt wystartował z kampanią, w której twarzą jest Lidia Uber korzystająca z usług Bolta, mam nadzieję, że będzie odpowiedź Ubera?

Pani Uber jeździ Boltem

Działający w Polsce od 2016 roku estoński przewoźnik Bolt (wcześniej Taxify) wystartował z kampanią reklamową pod hasłem „Pani Uber jeździ Boltem”. Twarzą kampanii jest pani Lidia Uber, która jest zadowoloną z usług przewoźnika ambasadorką marki.

Uber jest oczywiście największym konkurentem aplikacji do zamawiania przejazdów Bolt, stąd nazwisko pani Lidii nie jest przypadkowe. Pierwszy bardzo duży billboard pojawił się właśnie w centrum Warszawy, który przedstawia uśmiechniętą panią Lidię. Przewoźnik prowadzi także działania na swoim profilu w serwisie Instagram.

Oprócz pani Libii Uber, Boltem jeżdżą też Rafał Kamiński oraz Gosia Fisher :) Niestety nie wiemy, czy nazwisko pani Lidii jest prawdziwe, podobnie jak pozostałych bohaterów kampanii.

Twarze kampani „Pan/Pani […] jeżdżą Boltem”

Kampania Bolta „Pani Uber jeździ Boltem”
Kampania Bolta „Pani Uber jeździ Boltem”

Plakaty z twarzą nowej kampanii zostały rozwieszone także w innych miejscach w stolicy. Nie wiem, czy na nośnikach są inni bohaterowie, którzy jeżdżą Boltem? Ale trzeba przyznać, że pomysł bardzo ciekawy, szkoda, że w przypadku pozostałych osób nie podjęto próby zabawy słowem.

Brand marketing manager marki Bolt Maksymilian Malicki powiedział dla serwisu WirtualneMedia, że w kategorii przewozów osobowych najlepszymi ambasadorami są zadowoleni klienci, dlatego postawiono na prostą kampanię testimonialową, angażując trójkę klientów, którzy cenią sobie usługi przewoźnika na tyle, aby je polecać innym.

Billboard „Uber jeździ Boltem” w Warszawie
Billboard w Warszawie

Billboardy się nie zmarnują – powstaną z nich pokrowce UB3R marki Bolt…

Przewoźnik poinformował także, że po zakończeniu kampanii da drugie życie wielkim płachtom reklamowym, aby nie marnować materiału i zrobi z nich pokrowce na samochody o nazwie UB3R marki Bolt. Dodatkowo rozda je użytkownikom na Instagramie wraz z kodami na przejazdy Boltem. Akurat będzie zima, więc jak sobie raz zaparkujecie auto, to będzie mogli je bezpiecznie zostawić i jeździć po mieście Boltem.

Pokrowiec na samochód UB3R marki Bolt
Pokrowiec na samochód UB3R marki Bolt, który będzie zrobiony z billboardów, po zakończeniu kampanii

Uber nie komentuje działań konkurencji, które zostały przygotowane bez wsparcia agencji marketingowych. Zamiast wydawać na agencje, Bolt woli przekazać pieniądze pasażerom i swoim kierowcom – wyjaśnił Malicki.

Czy będzie jakaś odpowiedź Ubera? Zdziwiłbym się, gdyby tak nie było. Mam nadzieję, że „walka” marketingowa będzie kontynuowana w eleganckiej i inteligentnej formie. Tym razem 1:0 w starciu reklamowym Bolt – Uber! Good job!

Bolt ogłasza Green Plan i wprowadza kategorię Tesla

Odbierz kupon na 10 zł do wykorzystania podczas pierwszego przejazdu Bolt w całej Polsce!

Wejdź do aplikacji i z Menu wybierz zakładkę Promocje. W polu Kod promocyjny wpisz FCJLE a otrzymasz 10 zł na pierwszy przejazd.

Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy w Bolt
Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Bolt (Taxify)

Aplikacja Bolt (Taxify) dostępna jest za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: @bolt_poland via WirtualneMedia.pl