„Niebezpieczne produkty”, których używamy – nowy serial Netflixa

Podrobione produkty do makijażu, e-papierosy, tanie meble i plastik – to cztery „Niebezpieczne produkty”, o których opowiada nowy serial dokumentalny Netfliksa.

„Niebezpieczne produkty” serial dokumentalny (Netflix)

Netflix wypuścił nowy serial dokumentalny pt. Niebezpieczne produkty (tyt. oryg. Broken), składający się z czterech niezależnych reportaży. Każdy odcinek bada procesy produkcyjne i siły kulturowe stojące za popytem na cztery przełomowe produkty: podrobione produkty do makijażu, e-papierosy, tanie meble i plastik.

Jeśli chcesz być mądrzejszym konsumentem, nadszedł czas, aby się dowiedzieć znacznie więcej! Obejrzyj serial Niebezpieczne produkty, który pozwoli Ci spojrzeć inaczej na przedmioty, których używasz każdego dnia. Jeśli chcesz, aby Twój umysł nie był opanowany przez wszechpotężne wpływy globalizmu, kultury konsumenckiej, pożądania marki i masowej produkcji, obejrzyj wszystkie cztery odcinki serialu.

Twórcy serialu wyjaśniają, w jaki sposób producenci podróbek do makijażu wykorzystują nasze pragnienie wyrażenia woli działania w stosunku do własnego wyglądu, poruszają tematy związane z pewnością siebie, wpływem kultury internetowej oraz efektem marketingu w mediach społecznościowych. Pokazują wzrost popularności e-papierosów, czyli tak naprawdę dopalaczy, które są ostatecznie wykorzystywane do powstrzymywania niepożądanych uczuć i emocji przez wytwarzanie dopaminy.

Każdy odcinek serialu trwa około godziny, ale to i tak nie jest wystarczająco, aby w pełni przedstawić poruszane tematy. Seria dokumentalna oferuje różnorodny zestaw perspektyw, w tym głosy, które przyczyniają się do szkód wyrządzonych przez wyżej wymienione produkty. Wypowiadają się ekolodzy, prawnicy reprezentujący przemysł tworzyw sztucznych, właściciele fabryk, dostawcy podrobionych produktów do makijażu oraz przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich w Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź również:

TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

Każdy odcinek zachęca widzów do zastanowienia się, dlaczego wydają pieniądze na określone produkty. Oglądając, możesz nawet zdać sobie sprawę, że jesteś współwinny w przypadku stale rosnących społecznych odpadów pokonsumenckich (prawdopodobnie każdy z nas jeste).

Jeśli chodzi o produkcję podrabianych produktów do makijażu, produktów vape, tanich mebli i plastiku, zysk zawsze przewyższał bezpieczeństwo.

W rezultacie serial zachęca widzów do inwestowania w wysokiej jakości, bezpieczne produkty do makijażu i meble, ograniczenia zużycia plastiku oraz powstrzymania się od vapowania i palenia papierosów elektronicznych.

Ten serial to także pewnego rodzaju manifest, rozbrzmiewający argumentem, że należy uchwalić odpowiednie przepisy bezpieczeństwa (prawo), zasady i zakazy, aby kontrolować szkodliwy wpływ źle wyprodukowanych towarów – jeśli nie dla nas, to dla przyszłych pokoleń.

Obejrzyj 4-odcinkowy serial dokumentalny „Niebezpieczne produkty” w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Może Cię zainteresowac również:

Seria „Wyjaśniamy” pozwoli lepiej zrozumieć chaotyczny świat

źródło: Netflix via Mashable