Escobar Fold 1 – składany smartfon od brata Pablo Escobara

Brat Pablo Escobar wprowadza na rynek składany smartfon za 349 USD o nazwie Escobar Fold 1 oraz planuje także pozwać Apple za 30 mld dolarów.

Kadr ze spotu reklamowego smartfona Escobar Fold 1

Jeśli podoba ci się pomysł posiadania składanego telefonu, ale uważasz, że ceny powyżej 1500 dolarów są zbyt  wysokie, to sprawdź Escobar Fold 1 – składane urządzenie o wartości 349 dolarów, które wydał brata zmarłego króla narkotykowego Pablo Escobara – to nie jest żart!

Roberto Escobar, który już w tym roku wypuścił miotacz ognia zainspirowany filmem na Youtubie Elon Musk Not a Flamethrower, zwrócił teraz swoją uwagę na rynku składanych smartfonów.

Escobar Fold 1 wykorzystuje rozkładaną konstrukcję, która zamienia pojedynczy 7,8-calowy ekran AMOLED FHD+ w smartfon. Wykorzystuje proporcje 4:3, Androida 9, ośmiordzeniowy Snapdragon 855 2,8 GHz, LPDDR4X 6/8 GB oraz 16-megapikselowe i 20-megapikselowe kamery. Posiada również slot na dwie karty SIM, bezpłatną wysyłkę i jest odblokowany – działa we „wszystkich sieciach w USA i na całym świecie”.

Podczas gdy Galaxy Fold był opóźniony o kilka miesięcy z powodu problemów technicznych, Escobar twierdzi, że jego urządzenie jest znacznie trwalsze. Mój telefon nie może się zepsuć, ponieważ nie musiałem robić szklanego ekranu takiego jak Samsung – powiedział. Nasz ekran jest wykonany ze specjalnego rodzaju plastiku i nadal mamy najlepszą rozdzielczość. Nasz specjalny plastik jest bardzo trudny do złamania.

Escobar pochwalił także funkcje bezpieczeństwa telefonu, mówiąc, że jest on wyjątkowo bezpieczny, w przeciwieństwie do urządzeń Samsunga i Apple’a, które są „w 100% otwarte dla wszystkich rządów na świecie.

Wygląda na to, że Escobar zamierza powalczyć z Apple’em zamiast Samsungiem – planuje wnieść pozew zbiorowy przeciwko Cupertino w przyszłym roku.

Składany smartfon Escobar Fold 1

– Oszukują ludzi i za drogo sprzedają bezwartościowe telefony konsumentom. Moi prawnicy byli gotowi od dawna, ale zanim ich pozwę chciałem im pokazać, że mój produkt jest znacznie lepszy. 6 stycznia przyszłego roku w sądzie w Kalifornii zostanie wniesiony pozew zbiorowy w wysokości 30 miliardów dolarów. Chcemy, aby Apple oddawało ludziom część swoich nielegalnych zysków. Dopilnuję tego. Wydałem prawie 1 milion dolarów tylko na prawników, aby rozpocząć ten proces, powiedział dla Digital Trends.

Obejrzyj oficjalny spot reklamowy smartfona Escobara:

Jeśli to wszystko wydaje się bardzo dziwne, to dlatego, że tak jest. Pomiędzy dziwną reklamą wypełnioną kobietami w bieliźnie, wizerunkiem Pabla używanym jako tło, a całą aferą z firmą Apple, wszystko wydaje się dość podejrzane. Ale, jak zauważa Gizmodo, najbardziej wymowny aspekt polega na tym, że telefon to oczywiście przerobiony Royole FlexPai, który używa nawet tej samej grafiki marketingowej i specyfikacji.

Składany smartfon Escobar Fold 1
Składany smartfon Escobar Fold 1

Escobar Fold 1 zostanie wydany w liczbie 100 000 sztuk. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz go mieć, będzie dostępny z pamięcią 128 GB za 349 USD (ok. 1350 zł), a wariant 512 GB będzie kosztował 499 USD (ok. 1950 zł). Telefon można zamówić bezpośrednio ze strony internetowej Escobar Inc.

źródło: TechSpot – Pablo Escobar’s brother launches a $349 folding phone