T-Mobile uruchamia sieć 5G w USA dla 200 mln mieszkańców!

Operator T-Mobile uruchomił dzisiaj sieć 5G (600 MHz) w Stanach Zjednoczonych – do końca roku ma z niej korzystać aż 200 mln ludzi.

Zasięg sieci 5G w T-Mobile (USA)
Zasięg sieci 5G w T-Mobile (USA)

Usługa i powiązana z nią sieć 5G w T-Mobile zostały uruchomione już dziś w USA, jednak będzie można z niej korzystać dopiero pod koniec tygodnia. Powodem tego jest to, że pierwsze telefony obsługujące 5G w T-Mobile trafią do sprzedaży w ten piątek.

T-Mobile nie chwali się jeszcze szybkością ani nawet nie podaje szczegółów. Nie trzeba dodawać, że 5G 600 MHz będzie wolniejsze, ponieważ łączy fale radiowe wykorzystywane w LTE i najwyraźniej wykorzystuje nową technologię, aby przyspieszyć prędkość. Warto zauważyć, że T-Mobile od samego początku opowiadało o prędkościach. Tymczasem firma twierdzi, że 600 MHz 5G będzie dostępny dla 200 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych do końca tego roku.

T-Mobile uruchamia pierwszą ogólnokrajową sieć 5G z usługą Metro oraz pierwsze urządzenia 5G, które będą działały w całym kraju, dając początek nową erę dostępności i przystępności sieci 5G w pierwszym etapie do wdrożenia 5G dla wszystkich klientów T -Mobile.

Może Cię zainteresować:

Oto wizja świata z 5G widziana oczami T-Mobile

W tym roku wszyscy główni amerykańscy operatorzy mają wprowadzić sieć 5G. Większość z nich wdrożyła 5G w wybranych miastach, a AT&T jest następny w kolejce. T-Mobile przygotowało również wideo przedstawiającą wdrożenie 5G przez CEO za naciśnięciem jednego przycisku.

Ciekawe jest, jakie prędkości będzie osiągała sieć 5G (600 MHZ) w T-Mobile? Nawet sam operator jest bardzo ostrożny , jeśli chodzi o chwalenie się możliwościami nowej usługi.  Najprawdopodobniej T-Mobile chce być pierwszym operatorem telekomunikacyjnym, który wdrożył ogólnokrajową sieć 5G, a najszybszym sposobem było uruchomienie 5G na częstotliwości 600 MHz.

Porównanie sieci 5G w T-Mobile z innymi operatorami w USA
Porównanie sieci 5G w T-Mobile z innymi operatorami w USA

Z drugiej strony mmWave (rodzaj sieci 5G), który jest znacznie szybszy, najprawdopodobniej będzie ograniczony do większych miast. MmWave wykorzystuje szybsze fale radiowe, które pomagają osiągnąć lepsze prędkości. Na szczęście nie będziemy długo czekać, aby przekonać się jak nowa sieć 5G (600MHz) poradzi sobie w porównaniu z LTE.

mmWave (T-Mobile 5G 600 MHz)

Sprawdź także:

Jak może wyglądać rozwój sieci 5G na świecie do 2024 roku?

źródło: T-Mobile – T-Mobile 5G: It’s On! America’s First Nationwide 5G Network Is Here via iPhone Hacks