Podwójna moc podgrzewacza tytoniu IQOS 3 DUO

Nowy IQOS 3 DUO to pogrzewacz tytoniu, który podgrzewa dwa wkłady jeden po drugim – sprawdziliśmy, czym jeszcze różni się od swoich poprzedników.

IQOS 3 DUO

Oparty o technologię podgrzewania HeatControl™ IQOS 3 DUO to najnowsza generacja podgrzewacza firmy Philip Morris, który w porównaniu z poprzednimi modelami został znacząco udoskonalony. Na polski rynek urządzenie trafiło do sprzedaży 23 października 2019 roku.

Podobnie jak IQOS 2.4 PLUS, IQOS 3 Multi oraz IQOS 3, wersja DUO podgrzewa wkłady tytoniowe, a nie spala tytoń, dzięki czemu nie ma śmierdzącego dymu i popiołu.

Choć na pierwszy rzut oka wygląd IQOSa 3 DUO praktycznie niczym nie różni się od „trójki”, to po uruchomieniu podgrzewacza można zauważyć, że posiada dwie diody (a nie jedną jak IQOS 3), które sygnalizują poziom naładowania. Jeśli święcą się obie, oznacza to, że można podgrzać dwa wkłady jeden po drugim, bez konieczności podładowywania podgrzewacza w przenośnej ładowarce. Nie zmieniono natomiast materiałów, z których wykonane jest urządzenia, dzięki czemu jest wciąż przyjemny w dotyku a na mrozie trudniej wypadnie z ręki.

Dzięki zastosowanym ulepszeniom podgrzewacz IQOS 3 DUO ładuje się najszybciej spośród dostępnych modeli, co powinno spodobać się osobom, które cenią sobie czas, a nałóg zabiera im cenne minuty.

IQOS 3 DUO dostępny jest także w nowym miedzianym kolorze – możesz go także dopasować do swoich indywidualnych preferencji dzięki szerokiej gamie akcesoriów w 12 wersjach kolorystycznych. Dostępne nasadki i nakładki zapewniają wiele możliwości personalizacji.

Rozwój produktów IQOS w Polsce
Rozwój produktów IQOS w Polsce

Przypominamy, że opisane w tym artykule urządzenie służy do podgrzewania  wyrobu tytoniowego, który powoduje uzależnienie i szkodzi zdrowiu! Produkt przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Nie jest to urządzenie dla osób, które już rzuciły palenie lub nigdy nie paliły papierosów. Należy też pamiętać, że IQOS nie jest alternatywą dla rzucenia palenia. Najlepszym wyborem dla osób dbających o swoje zdrowie jest całkowite zaprzestanie używania tytoniu.

Jak korzystać z podgrzewacza IQOS 3 DUO?

Użytkowanie IQOSa 3 DUO jest niemal identyczne jak w przypadku poprzednich modeli IQOSa. Najbardziej istotną różnicą jest to, że do podgrzania drugiego wkładu nie musisz pamiętać o włożeniu podgrzewacza do ładowarki.

Instrukcja użytkowania:

 1. Otwórz drzwiczki ładowarki i włóż podgrzewacz do ładowarki.
 2. Zamknij – zaświecenie się jednej lub dwóch diod sygnalizuje naładowanie, odpowiednio na użycie jednego lub dwóch wkładów.
 3. Wyciągnij pogrzewacz i włóż wkład tytoniowy ustnikiem do góry – nie przekręcaj go w podgrzewaczu!
 4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk. Jedna wibracja – pierwsza dioda delikatnie pulsuje. Dwie wibracje i diody nieprzerwanie świecą na biało – IQOS 3 DUO jest gotowy do użycia.
 5. Dwie wibracje oznaczają, że IQOS 3 powoli kończy podgrzewanie i pozostały jeszcze dwa zaciągnięcia.
 6. Światło gaśnie i na tym jeszcze nie koniec – wyciągnij wkład i wyrzuć – możesz teraz bez konieczności ładowania włożyć nowy wkład i powtórzyć czynność od punktu 3.
 7. Gdy druga dioda zgaśnie, musisz włożyć podgrzewacz do przenośnej ładowarki.

Pamiętaj, że obok dwóch diod na przenośnej ładowarce IQOSa znajdują się diody sygnalizujące poziom jej naładowania – jeśli świeci się tylko jedna czwarta paska należy pamiętać o podłączeniu do zasilania i naładowania do pełna. Przy pełnym naładowaniu urządzenie powinno być gotowe do użytku przez cały dzień – pełna bateria wystarcza na podgrzanie około 20 wkładów, choć producent twierdzi, że tylko 20…

Polecamy także:

Jak sobie radzi podgrzewacz tytoniu IQOS 3 w praktyce?

Najważniejsze cechy i funkcje IQOSa 3 DUO

 • poręczny podgrzewacz w kompaktowej i ergonomicznej budowie,
 • pozwala na podgrzanie 2 wkładów tytoniowych jeden po drugim, bez przerwy na ładowanie,
 • szybkie ładowanie – 2 razy szybsze ładowanie w porównaniu z modelem IQOS 2.4 PLUS,
  • podgrzewacz:
   od 0 do 1 użycia – średnio 1 minutę 50 sekund,
   od 1 do 2 użyć – 3 minuty 25 sekund,
   od 0 do 2 użyć – 5 minut 15 sekund,
  • przenośna ładowarka: 120 minut dla 20 użyć (bateria 2900 mAh),

Szybkie ładowanie IQOS 3 DUO

 • wiele możliwości personalizacji dzięki kolorowym nasadkom i nakładkom IQOS – aż w 12 kolorach,
 • łatwe wsuwanie podgrzewacza oraz blokada magnetyczna utrzymująca podgrzewacz w miejscu,
 • nawet 25-30 wkładów tytoniowych, które można użyć po pełnym naładowaniu ładowarki, producent deklaruje 20,
 • dostępny w 5 kolorach: Brilliant Gold (złoty), VelvetGrey (czarno-szary), Stellar Blue (granatowy), Warm White (biały), Warm Copper (miedziany).

IQOS 3 DUO - kolory

Cena i personalizacja

W oficjalnym sklepie internetowym producenta urządzenie kosztuje 399 zł, a w pudełku znajdują się: instrukcja użytkowania (także w języku polskim), 1 przenośna ładowarka, podgrzewacz IQOS 3 DUO, zasilacz sieciowy z kablem USB-C do ładowania, czyścik, i 10 szt. patyczków czyszczących.

Dodatkowo do urządzenia można dokupić kolorowe nakładki (za 34 zł/szt.) i nasadki (za 49 zł/szt.) w dwunastu różnych kolorach, które nadadzą indywidualny charakter urządzeniu.

W oficjalnym sklepie internetowym producenta w sprzedaży dostępne są wciąż wcześniejsze generacje podgrzewaczy w niższych cenach. Modele podgrzewaczy IQOS 2.4 Plus w różnych zestawach zaczynają się od 151 zł oraz IQOS 3 MULTI od 231 zł.

Czy warto kupić IQOS 3 DUO?

Jeżeli korzystałeś już z IQOSa wcześniej i nadal korzystasz ze starszej generacji, to na pewno poczujesz ogromną różnicę – szczególnie w szybkości ładowania się podgrzewacza oraz samej ładowarki. Jeśli korzystasz z IQOSa 3 to zmiana będzie mniej zauważalna, chyba, że używasz dwóch wkładów jeden po drugim, to wówczas oszczędzisz czas na drugie podładowanie.