Oto idealne minimalistyczne Sudoku na iPhone’a

Lubisz Sudoku? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Ci się bezpłatna gra logiczna „Sudoku Master Edition: Logic”, którą wyróżnia minimalistyczny i atrakcyjny design!

Mobilna gra logiczna Sudoku Master Edition

Nikita i Karsten Engelbrechtowie szukali przystępnego Sudoku z atrakcyjną oprawą graficzną, jednak nie udało im się znaleźć nic podobnego. „Cyfrowi nomadzi”, jak mówi o sobie małżeńska para, zdecydowali się więc stworzyć własną wersję. Wymagało to sporo wysiłku, ale tak właśnie powstała minimalistyczna, stylowa i bardzo przyjemna gra Sudoku Master Edition, która z pewnością przemówi do osób ceniących wyzwania na równi z piękną grafiką.

— Od początku staraliśmy się naśladować sposób projektowania Apple, koncentrując się na użytkowniku i dbając o intuicyjność oraz prostą konstrukcję gry — zaznacza dyrektor kreatywna Hoolatron Studios, Nikita Engelbrecht. — Zaczęliśmy od drobnych detali, takich jak możliwość wyboru czcionki i kolorystyki, a skończyliśmy na zaawansowanych opcjach, takich jak tryb Zen, który ukrywa wszystkie rozpraszające elementy.
 
Debiutująca para programistów zdecydowała się nie ingerować w sprawdzoną formułę Sudoku. Nadal mamy więc diagram 9×9 podzielony na rzędy, kolumny i kwadraty, które należy uzupełniać cyframi od 1 do 9.

Grę wyróżnia jednak bardzo stylowa oprawa graficzna i ambientowa ścieżka dźwiękowa stworzona przez niemieckiego muzyka Earlyguard. Można też wybierać spośród 26 rodzajów czcionek, różnych układów planszy i barw oraz uwielbianego przez nas trybu ciemnej kolorystyki. Posiadacze iPadów Pro znajdą specjalną funkcję dostępną tylko dla tych urządzeń.

Może Ci się spodobać także:

Gra „Smash the Code” wciągnęła mnie na dobre!

Gracze mogą pisać odręcznie, korzystając z rysika Apple Pencil — wyjaśnia Nikita. — Poza tym, po prawej stronie ekranu znajduje się przydatny notatnik, w którym można zapisywać pomysły i rysunki, lub po prostu swobodnie pobazgrać.

Sudoku Master Edition na iPada z Apple Pencil
Sudoku Master Edition na iPada z Apple Pencil

Wybieraj spośród palety różnych czcionek, kolorów zaznaczenia oraz trybu ciemnej kolorystyki.
Zaprojektowana specjalnie na iPada oraz iPhone’a pierwsza gra Hoolatron Studio poza klasyczną rozgrywką logiczną zachwyca przepiękną stylizacją. Duet twórców ma nadzieję, że nowoczesna interpretacja spodoba się graczom, podobnie jak klasyczne Sudoku.

Gra zapewnia relaksujące odczucia, jak przy papierowej wersji, ale nie wymaga noszenia ze sobą długopisu i notatnika — zapewnia Nikita Engelbrecht.

Grę pobierzesz za darmo ze sklepu App Store, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: App Store Polska