Nowe zdjęcia konsoli PlayStation 5 w wersji deweloperskiej

Kilka miesięcy temu wyciekły pierwsze projekty nowej konsoli PlayStation 5, a teraz na Twitterze pojawiają się nowe zdjęcia wersji programistycznych PS5.

Render programistycznej konsoli PS5
Render wersji programistycznej konsoli PS5

Pokazany poniżej model konsoli PlayStation 5 przeznaczony tylko dla programistów (devkitów), a finalna wersja konsoli prawie na pewno będzie wyglądać zupełnie inaczej. Projekt PlayStation 5 dla programistów wyciekł jakiś czas temu, a później został zweryfikowany przez reporterów z WIRED, którzy opublikowali kolejne ciekawostki na temat PS5.

Tom Warren z The Verge zweryfikował poniższe zdjęcie na Twitterze, twierdząc, że dwa zestawy są w rzeczywistości prawdziwe i działają, a ich wygląd (niezbyt udany) ma zapewnić dobra wentylację. Podobnie jak w przypadku większości konsol, jest prawie pewne, że ten projekt konsoli nie jest ostateczny, a wersja PlayStation, która trafi do sprzedaży prawdopodobnie będzie wyglądać zupełnie inaczej!

Kontroler podłączony do jednego z zestawów może być standardowym padem DualShock 4 lub może być nowym kontrolerem do PlayStation 5 – niestety tego nie wiemy.

Przeczytaj także: PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2020 roku

Zdjęcie programistycznej wersji PlayStation 5:

Zdjęcie programistycznej wersji PS5
Zdjęcie programistycznej wersji PS5

Kolejnym, ostatnim wyciekiem był patent, który mógł pokazać podstawową konstrukcję kontrolera PlayStation 5. Co ciekawe, Sony wciąż nie zdecydowało się na nazwę, chociaż konwencja dyktuje, że będzie się nazywać DualShock 5.

DualShock 5 vs. DualShock 4 (projekt)
DualShock 5 vs. DualShock 4 (projekt)

Chociaż wciąż niewiele wiemy na temat nowej konsoli, to pewne jest, że PlayStation 5 ma zadebiutować na święta w grudniu 2020 roku. Będę Was  na bieżąco informował o aktualizacjach, gdy tylko pojawią się jakieś wiadomości.

Szkic projektu PS5 (wersja devkit)
Szkic projektu PS5 (wersja devkit)

źródło: Android Central via The Verge