Nowe wartości Open PageRank stron internetowych (listopad 2019)

Dane dotyczące rankingowej wartości stron internetowych w otwartej bazie serwisu Open PageRank zostały zaktualizowane 29 listopada 2019 roku.

Aktualizacja Open PageRank (29 listopada 2019 r.)

Open Page Rank to jedno z narzędzi, które poglądowo może pozwolić określić wartość rankingową stron internetowych. Nie jest to jednak idealne narzędzie i czasem wartość OPR może nie mieć większego związku z tym jak pozycjonuje się dany serwis. Jednak z tego co zdążyłem zauważyć wartości tego rankingu mogą się nieznacznie różnić od siebie, ale w przybliżeniu jest to wartość, która odzwierciedla pozycję witryny.

W rankingu TOP 10 milionów wszystkich stron internetowych na świecie (od Open PageRank Initiative) pokazano pozycje większości istniejących stron internetowych, które można wyszukać i sprawdzić, które zajmują miejsce. Rankingi stron są obliczane na podstawie danych otwartych, możesz albo przeglądać wszystkie 10 milionów najlepszych witryn, korzystając stronicowanej listy albo pobrać plik CSV (pamiętaj jednak, że spakowany plik CSV ma rozmiar 1 GB) korzystając z linku na stronie, albo po prostu wyszukać w wyszukiwarce nad tabelką.

Ostatnia aktualizacja Open PageRanku wprowadzona została 16 sierpnia, a obecne uaktualnienie (z 29 listopada 2019) to już czwarte z kolei w tym roku. Dzięki niemu można szacunkowo określić renomę/wartość dowolnej strony WWW, która jest aktualizowana, istnieje dłużej niż pół roku i ma w miarę regularny ruch internetowy.

Pamiętaj, że OPR nie jest miarodajnym wskaźnikiem określającym wartość strony w wyszukiwarkach internetowych, jednak według mnie jest pewną wartością, którą można porównywać i w miarę niezależnie odnosić do rankingów SEO. Jak każdy wskaźnik nie jest idealny i oczywiście można mieć do niego zastrzeżenia, ale warto na niego zwrócić uwagę.

OPR wprowadzono w 2017 roku i może być stosowany do określania rankingu stron WWW na podstawie opensource’owych danych udostępnianych przez Common Crawl i Common Search. Porównując obecne dane z ostatnimi wskaźnikami z sierpnia, można zauważyć, ze w niektórych przypadkach nieznacznie zmalały, jednak po zaokrągleniu do pełnej liczby powinny dawać podobne wyniki.

Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (listopad 2019)
Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (listopad 2019)

Sprawdź wartość rankingu Open PageRank dla interesujących Cię serwisów i zobacz, jak prezentują się w 10-stopniowej skali otwartego Page Ranku.

źródło: DomCop