Polska będzie gospodarzem IGF 2020

W listopadzie 2020 roku Polska zorganizuje 15. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Internet Governance Forum 2020 Poland (IGF 2020)

Zakończyło się właśnie 14. Forum Zarządzania Internetem (IGF – z ang. Internet Governance Forum), które w tym roku odbywało się w Berlinie. Podczas ceremonii zamknięcia oficjalnie ogłoszono, że Polska zorganizuje przyszłoroczną konferencję.

Ta nominacja jest ważna nie tylko dla Polski, ale i dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który historycznie walczył o wolność, a dziś bierze aktywny udział w debacie o fundamentalnych prawach rządzących Internetem – powiedziała w Berlinie wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Już wiadomo, że 15. dyskusje o globalnej sieci odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, od 2 do 6 listopada 2020 roku.

Efektywna transformacja cyfrowa stanie się w przyszłości warunkiem rozwoju zarówno firm, jak i społeczeństw, a co za tym idzie – całej światowej gospodarki. Musimy zatem być gotowi na wyzwania, które te przemiany ze sobą przyniosąHistoryczne miasto, leżące na styku regionów Małopolski i Śląska, w dorzeczu dwóch największych rzek Polski – Wisły i Odry, które w ubiegłym roku było także gospodarzem konferencji klimatycznej COP. Jestem przekonana, że to znakomite miejsce, by kontynuować wątki rozpoczętych w Berlinie dyskusji, ale i doświadczyć tradycyjnej polskiej gościnności – dodała wiceszefowa Ministerstwa Cyfryzacji.

Może Cie zainteresować również:

Wyniki certyfikowanego pomiaru internetu w Polsce 1H 2019 roku [UKE]

„Zjednoczony Internet” ?

Motto przyszłorocznego IGF 2020 to „Internet United”. Otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności to idea, która nam przyświeca.

Stoimy u progu nowej światowej debaty o kształcie przyszłego Internetu, w której już dziś ścierają się różne poglądy i stanowiska: czy Internet ma pozostać jeden – wspólny, czy zostanie rozdrobniony na wiele lokalnych – krajowych – Internetów? Czy ma być regulowany? Kto powinien mieć prawo nakładania kontroli i ograniczeń? Gdzie leży granica pomiędzy służącą zapewnieniu bezpieczeństwa regulacją, a wprowadzaniem cenzury? Jak daleko powinna sięgać wolność w Internecie? To szereg pytań, na które odpowiedź staramy się wypracować podczas kolejnych edycji IGF – powiedziała wiceminister Wanda Buk.

IGF to inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem. W dyskusję włączają się przedstawiciele rządów, administracji, środowisko akademickie, środowisko techniczne, biznes oraz organizacje pozarządowe.

W piątek 29 listopada 2019 r. ruszyła już oficjalna strona internetowa wydarzenia, pod adresem igf2020.pl.

źródło: informacja prasowa