SketchAR nauczy Cię rysować jak artysta!

Dzięki aplikacji mobilnej „SketchAR” prawdziwe dzieła sztuki może rysować nawet osoba, która nigdy wcześniej nie trzymała w dłoni ołówka do szkicowania.

Aplikacja mobilna „Sketch AR”

Rozwój technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości) otwiera przed nami dostęp do całkowicie nowych narzędzi i metod rozwijania umiejętności plastycznych. Jeśli więc czujesz zapał do sztuki, ale nie wiesz, od czego zacząć, SketchAR to świetny pierwszy krok!

Magia aplikacji polega na tym, że wyświetla ona wirtualny szkic na czystej kartce A4. Twoim zadaniem jest przerysowanie go kreska po kresce. Kiedy skończysz, możesz z dumą spojrzeć na swoje dzieło sztuki. A jeśli kopiowanie to dla Ciebie za mało, skorzystaj z lekcji dostępnych w aplikacji, aby poznać odpowiednie techniki. Zacznij od narysowania czegoś prostego: na przykład jednorożca i pomału dąż do trudniejszych wyzwań, takich jak portrety ludzi.

Dowiedz się, jak rysować przy użyciu nowej technologii SketchAR 5.0 – połączenia wizji komputerowej i rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia procesu uczenia się i uczynienia go bardziej rozrywkowym.

SketchAR jest dla tych, którzy zawsze chcieli, ale nigdy nie byli w stanie rysować. Ponadto aplikacja została zaprojektowana dla profesjonalnych artystów jako prosty i wygodny sposób robienia szybkich szkiców na dowolnej pożądanej powierzchni (np. płótnie, ścianie itp.).

Może Cię zainteresować także:

Aplikacja mobilna do łatwej digitalizacji odręcznych notatek!

SketchAR Narzędzie do rysowania krok po kroku.

Aby w pełni wykorzystać potencjał aplikacji Sketch AR upewnij się, że jest wystarczająco jasne otoczenie. Każda technologia AR wymaga wystarczająco jasnego pomieszczenia. Nie potrząsaj smartfonem, aby uchwycić jak najwięcej szczegółów.

Teraz wystarczy skierować aparat na kawałek papieru, a w aplikacji pojawi się wirtualny szkic. Wybierz jedną z wielu lekcji rysowania krok po kroku. Możesz zacząć od zestawu dla początkujących lub zagłębić się w konkretny wybrany temat, aby poprawić swoje umiejętności rysowania portretów lub nauczyć się rysować anime. Naucz się rysować zwierzęta, kreskówki, anime, graffiti i wiele innych fajnych rzeczy.

Jeśli nie masz papieru do wypróbowania głównej funkcji aplikacji, możesz ćwiczyć za pomocą nowego narzędzia do rysowania. Cechą wyróżniającą jest to, że aplikacja zapewnia odpowiednie narzędzie na każdym etapie, gdy jest to potrzebne. (ołówek, marker lub pędzel).

Upływ czasu pracy zostanie automatycznie zapisany w profilu aplikacji. Możesz dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Przeczytaj także: 

„Just a Line” to prosta aplikacja Google’a do rysowania linii w AR

źródło: App Store Polska