Twórz kinografiki w aplikacji mobilnej „Loopsie”

Aplikacja „Loopsie” łączy zdjęcia z krótkimi animacjami, tworząc w ten sposób tak zwaną kinografikę, czyli obraz z ruchomym elementem. Tchnij życie w swoje fotografie!

Aplikacja mobilna „Loopsie”

Szczegóły i przykładanie wagi do tych pozornie nieistotnych elementów potrafi przekształcić zwykłą historię w niesamowitą opowieść. I właśnie na tym koncentruje się aplikacja mobilna Loopsie!

Warunkiem uzyskania ciekawego efektu jest dobry pomysł, a dzięki Loopsie nic więcej nie potrzebujesz. Zapomnij o umieszczaniu iPhone’a na statywie czy stabilnej powierzchni — wbudowany algorytm stabilizacyjny skompensuje ruchy wywołane drganiem rąk w każdej sytuacji.

Twoja rola sprowadza się więc do wycelowania obiektywem, nakręcenia klipu, przeciągnięcia palcem po elemencie, który ma zostać wprawiony w ruch, i pozwolenia aplikacji na zajęcie się resztą. To wszystko! Uzyskanymi efektami możesz się natychmiast podzielić z innymi w mediach społecznościowych.

Może Cię zainteresować także:

Twórz niesamowite treści z apką „Mojo – Stories Editor”

Czym jest kinografika?

Kinografika (ang. cinemagraph) – technika tworzenia fotografii w której występuje niewielki poruszający się szczegół. Kinografika publikowana jest jako dowolnego formatu (najczęściej to GIF) animacja, dająca wrażenie oglądania filmu.

Tworzenie kinografiki polega na wykonaniu serii zdjęć, lub nagrania wideo, oraz odpowiedniej obróbki graficznej, której celem jest stworzenie płynnie zapętlonej animacji. Odbywa się to tak, że ruch w ramach animowanego przedmiotu (na przykład osoba machająca nogami) jest postrzegany jako powtarzalny lub ciągły ruch, w przeciwieństwie do bezruchu reszty obrazu. Termin „cinemagraph” stworzyło dwóch amerykańskich fotografików Kevin Burg i Jamie Beck, którzy użyli tej techniki do ożywienia swoich fotografii na początku 2011 roku. (źródło: Wikipedia)

Jeśli chcesz tworzyć jeszcze bardziej szczegółowe kinografiki, wykup opcjonalną subskrypcję zapewniającą dostęp do efektów specjalnych, takich jak smugi świetlne, niekończące się pętle czy długa ekspozycja, oraz pozostałych kreatywnych narzędzi umożliwiających wprawianie w ruch wody, chmur i… innych ludzi!

Wszystkie opcje subskrypcji mają darmowy okres próbny, co pozwala niezwłocznie zabrać się za eksperymentowanie.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska