Tesla ma już ponad 146 tys. rezerwacji na Cybertrucka

Tesla odnotowała już 146 000 rezerwacji na zamówienie Tesli Cybertruck, inkasując 14,6 mln dolarów depozytów zaledwie dwa dni po tym, jak Elon Musk zaprezentował futurystyczny pojazd.

Wstępne rezerwacje na Tesla Cybertruck
Strona ze wstępnymi rezerwacjami na Tesla Cybertruck

Projekt Cybertrucka Tesli wzbudza skrajne emocje, ale wydaje się, że spora liczba potencjalnych nabywców czeka już z niecierpliwością na swój egzemplarz. Elon Musk ujawnił na Twitterze, że do tej pory już ponad 146 000 osób złożyło depozyty na rezerwację nowego pojazdu elektrycznego.

I choć cena 39 900 dolarów za jednosilnikowego pickupa jest kusząca, to w rzeczywistości jest to jak dotąd najmniej popularny model. Tylko 17 proc. klientów odłożyło pieniądze na model podstawowy, 42 proc. wybrało wersję z dwoma silnikami, a 41 proc. chce najszybszą wersję z trzema silnikami.

Dla porównania, budżetowy Model 3 z 2016 roku miał 232 000 rezerwacji w ciągu pierwszego dnia po debiucie. Różnica jest niewielka, biorąc pod uwagę, że Model 3 miał być stosunkowo niedrogą, wszechobecną EV, a Cybertruck jest zarówno droższy, jak i skierowany do bardziej konkretnych odbiorców. Jednak obecnie jest znacznie niższy depozyt w wysokości 100 USD w porównaniu do 1000 USD, które trzeba było ulokować na Model 3.

Należy również podkreślić, że powyższe liczby dotyczą złożonych depozytów uprawniających do rezerwacji, ale absolutnie nie zobowiązuje to do do zakupu Cybertrucka. Tesla zwróciła klientom znaczną część depozytów na Model 3, którzy albo nie chcieli czekać, albo stracili zainteresowanie tym autem.

Wiele może się zdarzyć zanim ruszy produkcja Cybertrucka pod koniec 2021 roku i nie zdziwilibyśmy się, gdyby część z tych 146 000 osób wycofała się w przyszłości.

źródło: Twitter via Engadget