Time Machine w Snapchacie postarzy Cię o kilka dobrych lat!

Snapchat wprowadza kolejny postarzający filtr w rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Time Machine, który ma zwabić użytkowników do korzystania aplikacji.

Time Machine Lens Snapchat

Dzięki nowemu interaktywnemu filtrowi Time Machine w aplikacji Snapchat, możesz wyglądać jak małe dziecko a potem patrzeć w czasie rzeczywistym jak się starzejesz…

Najnowszy plan Snapchata dotyczący filtra AR ma w sposób wirusowy rozprzestrzenić się wśród użytkowników, którzy chcą zobaczyć jak się starzeją – wystarczy przesunąć suwak w prawo lub lewo, aby obserwować jak zmienia się TWoja twarz od młodego do starego…

Podobnie jak w aplikacji FaceApp, filtr Time Machine Snapchata umożliwia użytkownikom szybkie starzenie się i obserwowanie różnych etapów tego procesu. Nowa funkcja jest dostępna na całym świecie od dziś i będzie dostępna w karuzeli filtrów użytkowników na dole interfejsu aparatu. Chociaż Snap płaci twórcom za zbudowanie filtrów AR na swojej platformie, ten obiektyw jest oryginalnym tworem Snapa, co oznacza, że ​​zbudował go wewnętrzny zespół firmy. Wydaje się, że jest przygotowany do wirusowego rozprzestrzeniania się zarówno na platformie, jak i poza nią.

Tylko patrzeć, jak podobna funkcja soczewki pojawi się w filtrach na Instagramie. Łatwo sobie wyobrazić, że firma chce kolejnego wirusowego sukcesu, aby zwiększyć liczbę aktywnych użytkowników.

Snapchat ma już 210 mln aktywnych użytkowników

Chociaż Snap prawdopodobnie chciałby, aby ludzie publikowali posty w Snapchacie, nie jest straszną stratą, gdy ludzie przychodzą do aplikacji tylko z powodu technologii AR – nikt nie robi tego na Instagramie. Filtry na Instagramie skupiają się głównie na tym, aby ludzie wyglądali cieplej lub pomagali im wyrażać emocje, nie wykonując szalonych sztuczek. Nawet reklama Snapa dla filtra, którą umieściłem poniżej, najwyraźniej daje ludziom pomysły, jak używać filtra jako mema TikToka, synchronizując obiektyw z muzyką, aby uzyskać komiczny efekt.

To kolejny dowód na to, że ludzie używają soczewek Snapchata poza aplikacją, ale chyba właśnie o to chodzi?

źródło: The Verge via Snap