Mariah Carey i Spotify wspólnie przygotowują się do gwiazdki

Światowa supergwiazda i królowa świąt, Mariah Carey, razem ze Spotify celebrują magiczne chwile.

Mariah Carey

W 2019 roku przypada 25. rocznica wydania przeboju amerykańskiej wokalistki – „All I Want for Christmas Is You”, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Z tej okazji od dzisiaj, 21 listopada, Spotify udostępnia swoim użytkownikom nową wersję albumu, o tytule „Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You Enhanced Album”. Dodatkowo, piosenkarka przygotowała dla swoich fanów z całego świata niespodziankę, którą można obejrzeć pod linkiem.

Jak pokazują statystyki Spotify, kultowy świąteczny singiel Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You” został odtworzony w Spotify łącznie ponad 520 milionów razy. W ubiegłym roku popularność piosenki w serwisie wzrosła o ponad 2000% w okresie październik – grudzień. Chociaż święta – z oczywistych względów – są zdecydowanie okresem,  w którym przebój wokalistki ma najwięcej streamów, to użytkownicy z całego świata słuchają go przez 365 dni w roku.

Według danych serwisu Spotify, świąteczny przebój Mariah został dodany do 12 milionów playlist, a także ponad 1000 razy był wykonywany przez wielu artystów, w tym Michaela Bublé, Milosa Foremana, Clementine Duo, Fifth Harmony i innych.

Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You Enhanced Album” zawiera świąteczne piosenki, w wykonaniu wokalistki, również te pochodzące z płyty Merry Christmas (Deluxe Anniversary Edition). Oficjalna premiera albumu nastąpiła w “Centrum Zarządzania Świętami”, czyli miejscu, w którym Mariah przygotowuje się do tego niezwykłego okresu. Wystarczyło tylko naciśnięcie guzika przez wokalistkę, a ekskluzywne wideo z tego wydarzenia dostępne jest pod linkiem.

3 miesiące Spotify Premium w promocji dla nowych i powracających

Album Mariah Carey „All I Want For Christmas Is You Enhanced Album” można posłuchać pod tym linkiem.

Jakiej jeszcze muzyki słuchają użytkownicy Spotify w Polsce w tym magicznym czasie? Jak pokazują dane serwisu z 2018 roku, numerem 1 pozostaje “All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey. Drugie miejsce zajmuje słynne “Last Christmas” zespołu Wham, a listę top 10 zamyka “Jingle Bell Rock” Bobby Helmsa.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You Enhanced Album (Spotify)
Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You Enhanced Album (Spotify)

Oto polskie zestawienie:

  1. Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You
  2. Wham! – Last Christmas
  3. Ariana Grande – Santa Tell Me
  4. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Everyone
  5. Chris Rea – Driving Home for Christmas – 2019 Remaster
  6. Dean Martin – Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
  7. Justin Bieber – Mistletoe
  8. Daryl Hall & John Oates – Jingle Bell Rock – Daryl’s Version
  9. Andy Williams – It’s the Most Wonderful Time of the Year
  10. Bobby Helms – Jingle Bell Rock

źródło: informacja prasowa