Nowa aplikacja mobilna „Apple Developer” dla programistów

Apple udostępniło nową aplikację mobilną o nazwie „Apple Developer” z nowościami, materiałami wideo i aktualnościami dla programistów i nie tylko.

Ikona aplikacji mobilnej Apple Developer

Apple zmieniło właśnie nazwę aplikacji corocznego wydarzenia WWDC na „Apple Developer”, obiecując użytkownikom: dostęp do całorocznych wiadomości, filmów informacyjnych oraz, po raz pierwszy, obsługę zarządzania subskrypcjami z możliwością automatycznego odnawiania.

Zmiana została ogłoszona we wpisie na stronie internetowej dla programistów Apple Developer. Nowa apka Apple Developer zastępuje wieloletnią aplikację WWDC, która zazwyczaj aktualizowana była raz w roku.

Nowa aplikacja oferuje szereg nowych funkcji, w tym dostęp do kanału informacyjnego dla programistów Apple i filmów wideo mających na celu wprowadzenie nowych technologii i pomoc w tworzeniu aplikacji. Apple twierdzi, że zawartość będzie aktualizowana „przez cały rok”, co oznacza, że ​​Apple Developer będzie nowym źródłem informacji na temat wszystkich nowości technologicznych związanych z systemem iOS.

Aplikacja będzie również pełniła swoją pierwotną rolę jako przewodnik po Worldwide Developers Conference – jak co roku w czerwcu.

Wcześniej treści dla programistów były rozpowszechniane w aplikacji WWDC, na stronie programistów Apple i innych repozytoriach internetowych.

Jak wyglądają zarobki w IT w Polsce (dane za 1. półrocze 2019 r.)

Ponadto programiści mogą korzystać z aplikacji, aby zarejestrować się w programie Apple Developer Program na iPhonie lub iPadzie. Początkowo funkcja dostępna będzie tylko dla użytkowników w USA, rejestracja za pośrednictwem Apple Developer jest dogodnie rozliczana jako automatycznie odnawiana subskrypcja w aplikacji, co upraszcza proces zarządzania kontem. Apple planuje wprowadzić tę funkcję w kolejnych lokalizacjach.

Zrzuty ekranów z aplikacji Apple Developer na iPhone'a
Zrzuty ekranów z aplikacji Apple Developer na iPhone’a

Sama aplikacja otrzymuje drobne zmiany wyglądu dzięki nowej karcie Discover, ulepszonemu interfejsowi wyszukiwania, obsłudze trybu ciemnego i obsłudze języka koreańskiego. Wiele nieokreślonych błędów zostało naprawianych w najnowszej wersji.

Apple Developer to bezpłatne oprogramowanie do pobrania na urządzenia z systemem iOS i iPadOS ze sklepu App Store (a także na Apple Watcha i Apple TV):

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródła: Apple Insider via Apple Developer – Introducing the Apple Developer App