2 grudnia Apple nagrodzi „ulubione gry i aplikacje” 2019 roku

Zrywając z konwencją, Apple ogłosiło w poniedziałek, że planuje nagrodzić swoje „ulubione aplikacje i gry 2019 roku” podczas specjalnego wydarzenia w Nowym Jorku 2 grudnia.

Zaproszenie na Apple Special Event (grudzień 2019) przedstawiające złote logo sklepu App Store

Lista zwycięzców jest zwykle prezentowana za pośrednictwem komunikatu prasowego, jednak w tym roku odbędzie się specjalne wydarzenie, które być może będziemy mogli oglądać na żywo w internecie?

Miejsce wydarzenia nie zostało ujawnione w zaproszeniu wysłanym do mediów, ale reporter Lance Ulanoff uważa, że ​​ta konferencja będzie koncentrować się wyłącznie na aplikacjach i nie będzie streamowane.

„Kochane przez miliony. Stworzone przez najlepszych” (oryg. „Loved by millions. Created by the best.”) – czytamy na zaproszeniu, które zdobi duża, złota ikona sklepu App Store.

Wydarzenie to wydaje się być związane z dorocznymi nagrodami Apple „Best of” obejmującymi treści dostępne za pośrednictwem różnych cyfrowych witryn sklepowych firmy. Tegorocznej retrospektywie, zwykle ujawnianej w komunikacie prasowym na początku grudnia, najwyraźniej towarzyszyć będzie formalna ceremonia. Podczas gdy szczegóły są w tym momencie niejasne, wydaje się, że firma planuje rozdawać nagrody lub w inny sposób świętować wybór twórców i ich treści (ze sklepu App Store, iTunes i innych).

W 2018 roku „Procreate Pocket” zdobyło pożądany tytuł aplikacji roku, a Froggipedia i Pixelmator Pro zajęły pierwsze miejsca aplikacji, odpowiednio na iPadzie i komputerze Mac. Poza aplikacjami wydanie „Best of 2018” obejmowało utwory, wykonawców i albumy Apple Music, a także wybrane tytuły ze sklepu iTunes Movie Store, podcasty i książki z Apple Books.

Podczas tego wydarzenia nie należy spodziewać się prezentacji nowych urządzeń. W zeszłym tygodniu Apple zaprezentowało długo wyczekiwanego 16-calowego MacBooka Pro i poinformowało już o grudniowej dostępności Maca Pro i Pro Display XDR.

źródło: Apple, Lance Ulanoff via Apple Insider