Opera 65 z możliwością śledzenia trackerów!

Nowa wersja przeglądarki Opera 65 zawiera ulepszone narzędzie do blokowania modułów śledzących, przeprojektowany pasek adresu oraz nowy wygląd zakładek i historii.

Dzisiaj wydana została zupełnie nowa wersja przeglądarki komputerowej – Opera 65. Zawiera ona ważną aktualizację modułu blokującego śledzenie, który pozwala zobaczyć, które moduły śledzące są blokowane przez Operę, a także zmiany w pasku adresu i aktualizacjach do zakładek i historii.

Zobacz, które moduły śledzące blokujesz

Przez cały dzień przeglądania internetu zazwyczaj natkniesz się na setki trackerów, które zbierają informacje i śledzą Twoje zachowanie w sieci, pozostając niewidocznym dla Ciebie. Niektóre ślady, które zostawiasz, są dla ciebie dobre, dostosowując strony internetowe do Twoich potrzeb, ale jest też wiele podglądań odbywających się w internecie, o których możesz nie wiedzieć. Opera sprawia, że ​​te trackery są dla Ciebie widoczne.

Przeczytaj także:

Nowa Opera 64 z ulepszoną blokadą reklam i skryptów śledzących

Dzięki najnowszej wersji przeglądarki masz większą kontrolę. Funkcja blokowania śledzenia, którą wprowadzono w Operze 64, można włączyć w ustawieniach przeglądarki. Po jego włączeniu na pasku adresu pojawi się ikona tarczy, w której można łatwo sprawdzić liczbę blokowanych modułów śledzących, a także ich listę. Funkcję można włączać i wyłączać dla poszczególnych witryn.

Opera 65 – prywatność

Blokowanie modułu śledzącego opiera się na liście ochrony śledzenia EasyPrivacy. Podobnie jak natywny program blokujący reklamy Opery, ma listę znanych skryptów śledzących i je blokuje. Po włączeniu bloker modułu śledzącego może przyspieszyć ładowanie strony o około 20 procent. Zwiększa także poziom prywatności. W połączeniu z wbudowanym blokerem reklam, wzrost prędkości może osiągnąć nawet 76 procent.

Przeprojektowany pasek adresu

Wraz z wydaniem Opery Reborn 3 zeszłej wiosny wprowadzono przeprojektowany interfejs z funkcjami, w tym jasnym i ciemnym motywem, pozwalający dostosować przeglądarkę do nastroju i pomóc skupić się na przeglądaniu. Dzisiaj kontynuowane są zmiany konstrukcyjne R3 dzięki nowej, ulepszonej wersji paska adresu.

Podczas korzystania z paska adresu aktualnie używana strona jest przyciemniona, zapewniając wizualną przejrzystość podczas wyszukiwania. Zmieniono również układ menu rozwijanego – tytuły stron internetowych są teraz wyświetlane najpierw, a następnie hiperłącza, zapewniając lepszy przegląd sugestii historii przeglądania, zakładek i elementów szybkiego wybierania. Ta zmiana dotyczy sposobu, w jaki skanowana jest zawartość – patrząc na tytuły, a nie linki, czytając od lewej do prawej.

Opera 65

Witryny internetowe są teraz wyświetlane z logo witryny, dzięki czemu są bardziej rozpoznawalne, a Ty możesz szybko uzyskać dostęp do każdej wcześniej odwiedzanej witryny, wpisując słowo kluczowe. Wszystkie te zmiany umożliwiają łatwiejszy dostęp do treści, a także szybsze przeglądanie.

Zakładki w panelu paska bocznego

Wprowadzono także nowy wygląd i układ zakładek. W oparciu o sugestie zmieniono ich wygląd w sposób, który ma sprawiać, że ​​są bardziej dostępne i przydatne podczas przeglądania.

Opera 65 (Ustawienia zakładek, ulubionych)

Kliknięcie ikony serca na pasku bocznym otwiera nowy panel zakładek. W tym widoku panelu paska bocznego możesz łatwo edytować lub usuwać zakładki i foldery. Układ panelu jest nieco prostszy niż w Menedżerze zakładek. Jeśli chcesz mieć więcej opcji, możesz wybrać opcję Pokaż pełny widok zakładek.

źródło: Opera Blog – Opera 65 comes with an improved tracker blocker and redesigned address bar