Ranking najpopularniejszych smartfonów wśród kierowców (2019)

Sprawdź najpopularniejsze marki oraz modele smartfonów wśród polskich kierowców, z których korzystali w 2019 roku.

TOP 5 marek smartfonów wśród polskich kierowców (ranking 2019)
TOP 5 marek smartfonów wśród polskich kierowców (ranking 2019)

Czy kierowcy mają swoje ulubione marki telefonów? Jaki model smartfona jest najczęściej wybierany przez zmotoryzowanych, by trafić do celu podróży bez zbędnych niespodzianek?

Tego typu danym przyjrzeli się eksperci z systemu Yanosik, z którego aktywnie korzysta ponad 1,5 mln użytkowników miesięcznie.

Smartfon z nawigacją to coraz częściej nieodłączny element współczesnego kierowcy. Omijanie korków czy informowanie o utrudnieniach znacznie ułatwiają podróż autem. Telefony jakich marek są najczęściej używane przez Polaków?

System Yanosik gromadzi anonimowe dane, które umożliwiają nie tylko analizę sytuacji na polskich drogach, ale również pokazują ciekawe tendencje wśród kierowców. Tym razem spojrzeliśmy na statystyki od innej strony i przeanalizowaliśmy aspekt technologiczny. Mianowicie sprawdziliśmy jakie marki i modele telefonów są najczęściej wybierane do nawigowania, czy komunikowania o zdarzeniach na drodze. W badaniu ujęliśmy aktywnych użytkowników w okresie od maja do października 2019 roku – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Może Cię zainteresować także:

Ranking producentów urządzeń mobilnych w Polsce i na świecie (9/2019)

TOP 10 najpopularniejszych smartfonów wśród kierowców

W Polsce najpopularniejszy okazał się Samsung – z telefonów tej marki korzysta 35 proc. użytkowników aplikacji Yanosik. Z kolei 22 proc. badanych do codziennych podróży autem wybiera telefony marki Huawei, co dało tej marce wysoką, drugą pozycję w rankingu. Na trzecim miejscu znalazły się smartfony z systemem operacyjnym iOS. iPhone’y to 15 proc. ekosystemu kierowców Yanosika. Należy jednak pamiętać, że jest to „wyspa” pośród telefonów z systemem Android.

Warto dodać, że w ciągu ostatniego roku znacznie wzrosła pozycja telefonów marki Huawei. W tym czasie aż 26 proc. nowych użytkowników korzystających z modeli chińskiego giganta to dawni klienci Samsunga – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik. – Nadal jednak większa część Polaków korzysta z telefonów Samsunga – dodaje.

Które modele smartfonów znalazły się w pierwszej dziesiątce? Szczegółowe informacje znajdują się na poniższej grafice:

TOP 10 modeli smartfonów wśród polskich kierowców (ranking 2019)
TOP 10 modeli smartfonów wśród polskich kierowców (ranking 2019)

źródło: informacja prasowa Yanosik