Wystartowała muzyczna aplikacja mobilna dla dzieci Spotify Kids

Spotify uruchomiło samodzielnie działającą muzyczną aplikację mobilną dla dzieci Spotify Kids, wyłącznie dla abonentów planu Premium Family.

Spotify Kids

Aby zapewnić rodzicom spokój ducha podczas słuchania muzyki przez ich dzieci, Spotify wprowadziło osobną aplikację Spotify Kids dla młodszych użytkowników.

Za pośrednictwem nowej apki będzie dostępna tylko ręcznie dobrana, przyjazna dzieciom zawartość audio, której jasny i kolorowy interfejs użytkownika z dużymi przyciskami ułatwi maluchom jej odkrywanie i słuchanie.

Spotify Kids dostępne jest na razie w wersji beta, a na początku jest udostępniany tylko w Irlandii, a później w kolejnych krajach. Musisz być członkiem Premium Family, aby pobrać i korzystać z nowej apki, ale jeśli korzystasz z tej subskrypcji, to nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Przeczytaj także: Spotify ma już 113 mln użytkowników płatnej wersji Premium

Wystarczy pobrać aplikację na Androida lub iOS i zalogować się na swoje konto jak zwykle, aby bez problemu udostępniać Spotify swoim dzieciom.

Dzieci mogą wybrać śmieszną postać jako awatara, wyszukiwać treści i listy odtwarzania na podstawie uroczych gatunków, którymi mogą być zainteresowani, i zapisywać swoje ulubione piosenki, tak jak dorośli użytkownicy w normalnej aplikacji Spotify. Rodzice mają pełną kontrolę nad tym, jakiego rodzaju utwory mogą słuchać ich dzieci, a jedynie wiek i wcześniejsza historia odsłuchu będzie wykorzystywana do wyboru zalecanych treści.

Spotify Kids (screeny z aplikacji)

Jeśli mieszkasz w Irlandii i masz konto Premium Family, możesz już pobrać i korzystać ze Spotify Kids:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Spotify (1) (2)