Gdzie płaci się najmniej za tytuł w serwisie Netflix?

W którym kraju na świecie jest najniższa cena za tytuł w serwisie Netflix, biorąc pod uwagę wielkość biblioteki filmów i seriali oraz cenę za plan podstawowy Basic?

Ranking średniej ceny za tytuł filmu lub serialu w serwisie Netflix (wg kraju za sierpień 2019 r.)
Ranking średniej ceny za tytuł filmu lub serialu w serwisie Netflix (wg kraju, w planie Basic, za sierpień 2019 r.)

W którym kraju oferowana jest najlepsza cena w planie podstawowym za pojedynczy tytuł liczona w odniesieniu do całkowitej liczby filmów i seriali w danym kraju?

Patrząc na całkowitą wielkość biblioteki dostępną w danym kraju i aktualną cenę miesięcznej subskrypcji podstawowej (plan podstawowy Basic), Wygląda na to, że Pakistan oferuje najniższą średnią cenę 0,00103 dolara za pojedynczy tytuł dostępny w tym kraju w serwisie Netflix. Na drugim miejscu są Indie (0,00114 dolara), a na trzecim Kolumbia ze średnią ceną 0,00116 dolara USD za tytuł.

Chociaż różnice w cenach są minimalne, zależą one od tego jak bardzo Netflix intensywnie inwestuje w treści, aby zwiększyć liczbę swoich subskrypcji w każdym z krajów. Bowiem im większa biblioteka tytułów, tym mniejszy jest stosunek do ceny za plan podstawowy.

Polska znalazła się na 57. miejscu w rankingu ze średnią ceną 0,00239 dolara za pojedynczy tytuł przy cenie za plan podstawowy wynoszący 34 zł i łącznej liczbie 3398 tytułów w bibliotece Netflixa (w tym 1081 seriali i 2317 filmów).

Zobacz także:

Z Netflixa korzysta już 158 mln użytkowników (3Q 2019)

Co ciekawe, w ubiegłym roku Stany Zjednoczone znalazły się w pierwszej dziesiątce krajów pod względem ceny za tytuł, teraz spadły na 21. miejsce. Ranking zamykają Finlandia (0,00320 USD), Dania (0,00336 USD) i Iran (0,00347 USD) z najwyższymi cenami za tytuł.

Total Netflix Library Size vs. Cost per Title (Basic Sub) - August 2019

Wiele innych firm wkraczana rynek przesyłania strumieniowego VOD i odbiera wiele swoich oryginalnych tytułów z serwisu Netflix, szczególnie dla amerykańskich widzów. Mimo to Stany Zjednoczone radzą sobie lepiej niż w wielu innych krajach.

Netflix Library Sizes Cost Per Title (Aug 2019)

źródło: Statista (1) via Comparitech (2)