Ruszyła światowa sprzedaż LG G8X ThinQ z LG Dual Screen

Składany i podwójnie praktyczny smartfon LG G8X ThinQ z dodatkowym ekranem LG Dual Screen trafia do sprzedaży na globalne rynki. W Polsce lada moment!

smartfon LG G8X ThinQ

Ruszyła światowa sprzedaż LG G8X ThinQ z LG Dual Screen, czyli połączenia smartfona z topową specyfikacją z dodatkowym, odłączanym ekranem OLED. Urządzenie otworzy przed użytkownikiem zupełnie nowe możliwości i idealnie sprawdzi się zarówno w grach mobilnych jak i podczas oglądania filmów i w zastosowaniach biznesowych. Smartfon zadebiutuje w Polsce już niebawem.

LG G8X ThinQ będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od 1. listopada, a następnie w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się na kluczowych rynkach na całym świecie, takich jak Brazylia, Japonia, Niemcy, Meksyk, Hiszpania, Turcja i Polska.

LG G8X ThinQ z LG Dual Screen oferują unikalne doświadczenia, w których dwa ekrany OLED po prostu sprawdzają się lepiej niż jeden. Wysyłanie wiadomości do przyjaciela podczas oglądania filmu, serialu czy meczu, porównywanie ofert podczas zakupów online, czy też pisanie maili przeglądając jednocześnie prezentację – wszystko to można w błyskawiczny sposób wykonać z pomocą drugiego ekranu.

LG daje konsumentom możliwość i wolność wyboru podłączenia drugiego ekranu. Odłączenie LG Dual Screen od LG G8XThinQ jest dziecinnie proste i trwa zaledwie sekundę.

Przeczytaj także:

Smartfony od LG na 2019 rok: składany LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ

360° możliwości

Dzięki zawiasowi, który otwiera się w zakresie 360°, każdy może dostosować smartfon precyzyjnie do swoich potrzeb. Otwarcie pod kątem 120° idealnie sprawdzi się w przypadku gier mobilnych. Do prac biurowych i korzystania z LG G8X jak z mini laptopa najlepsze jest pochylenie drugiego wyświetlacza o 140°. Całkowicie płasko rozłożone dwa ekrany, idealne do przeglądania stron internetowych to 180°, a  wygięcie drugiego ekranu o 270° sprawdzi się na przykład podczas równoczesnego wyświetlania kuchennego przepisu i bajki dla dziecka. Oczywiście drugi ekran można odgiąć o 360° i korzystać z urządzenia jak z klasycznego smartfona.

smartfon LG G8X ThinQ

Dla zwiększenia wygody użytkowania, LG Dual Screen został wyposażony w mały wyświetlacz z przodu obudowy, umożliwiający sprawdzenie w błyskawiczny sposób statusu powiadomień, stopnia naładowania baterii czy aktualnej godziny.

Przewaga w grach mobilnych

Miłośnicy gier mobilnych na pewno docenią nową funkcjonalność gamingową w postaci LG Game Pad. Dzięki przeniesieniu sterowania całkowicie poza główny ekran, możliwe jest poświęcenie całego 6,4-calowego ekranu na rozgrywkę. Daje to uczucie całkowitej imersji i umożliwia uzyskanie przewagi nad graczami, którzy mają do dyspozycji tylko jeden ekran, a przyciski sterowania zasłaniają im część wyświetlacza.

smartfon LG G8X ThinQ

Co ważne – LG Game Pad działa nie tylko ze wszystkimi grami, które współpracują z kontrolerami Bluetooth, ale dzięki możliwości stworzenia spersonalizowanego pada możliwe jest dostosowanie sterowania w każdej grze mobilnej.

Multimedialny kombajn

Najnowszy smartfon LG z serii G wyposażony jest w 6,4-calowy wyświetlacz OLED FullVision, przedni aparat o rozdzielczości 32 mpix oraz imponujące dwa główne aparaty z innowacyjnymi trybami foto i wideo. Pełni multimedialności LG G8X ThinQ dopełniają dwa zbalansowane głośniki stereo o mocy 1,2W oraz 32-bitowy przetwornik HiFi Quad DAC.

Po raz pierwszy w smartfonie LG zastosowano czytnik linii papilarnych ukryty w ekranie. Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh, która z powodzeniem wystarczy na cały dzień korzystania ze smartfona.

źródło: informacja prasowa